„Rekonstrukce multioborového pavilonu v rychnovské nemocnici začala v září loňského roku a po 13 měsících se ji podařilo úspěšně dokončit a zkolaudovat. Stavební práce stály celkem 45,6 milionu korun s DPH. Na financování se kraji podařilo získat dotaci ministerstva životního prostředí,“ uvedl první náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za investice.

Projekt administrovalo krajské Centrum investic, rozvoje a inovací. Budova, v níž sídlí dětské oddělení, ambulance lékařské pohotovostní služby pro děti, interna, gynekologie, porodnice, administrativa a technický úsek, je nyní celkově zateplená včetně střechy. Zrekonstruovaný má i hromosvod, kompletně vyměněné vstupní dveře a okna. Ta jsou nově osazena elektricky ovládanými žaluziemi.

Během těchto prací procházela proměnou i porodnice. „Už během července se podařilo dokončit modernizaci porodních boxů včetně zázemí a zákrokového sálu rychnovské porodnice. Stavební práce a vybavení interiéru stály téměř 15 milionů korun. Díky těmto investicím jsme zvýšili komfort pro zaměstnance i pacienty,“ doplnil radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink.

V budoucnu by se rychnovská nemocnice měla dočkat ještě větších investic, konkrétně nové budovy urgentního příjmu, která naváže na právě zmíněný pavilon DIGP a měl by tak vzniknout jeden celek, kam se veškerá péče soustředí.

Vláda na konci září schválila poskytnutí částky 300 milionů na tento projekt za celkem 865 milionů korun. Počítá se v něm s výstavbou nového pětipodlažního pavilonu s urgentním příjmem, operačními sály a ambulantní péčí a zároveň s modernizací tří ze sedmi podlaží stávajícího pavilonu DIGP.