Deník chce tyto první kroky taktéž zachytit a dát škole, rodičům i známým možnost, uchovat tuto vzpomínku živou co nejdéle. Po dobu několika týdnů bude v Rychnovském deníku vycházet vždy fotografie žáčků prvních ročníků. Na stránkách je objevíte vždy ve středečním a pátečním vydání.

Škola, která má o možnost zveřejnění tabla svých prvňáčků zájem, stačí když kontaktuje redakci na email silvie.sprynarova@denik.cz. Uveďte prosím název školy a kontakt na osobu, s níž se budeme moci domluvit na podrobnostech. Fotografie jednotlivých tříd najdete i na webu rychnovsky.denik.cz/prvnacci.

ZŠ České Meziříčí

Číst, psát a počítat. Malí školáci v první třídě Základní školy v Českém Meziříčí se už moc těší na to, až budou umět pořádně psát, číst a počítat. To všechno jim pomůže v nejbližších měsících zvládnout a poté v dalších letech pilovat jejich třídní učitelka Iva Ježková.

1. třída ZŠ České Meziříčí

V lavici společně zasedlo čtyřiadvacet dětí, jejichž jména jsou: Bastl Adam, Baše Vojtěch, Bobák Adam, Černá Karolína, Fabián Josef, Fryntová Dominika, Hájek Matěj, Hlaváček Šimon, Hušek Miroslav, Kubec Jakub, Kubíčková Nelly, Labuťová Tereza, Pekař Tomáš, Podstatová Eliška, Pohlová Nikola (na snímku chybí), Rind Lukáš, Roubalová Tereza, Řeháková Nela, Sofková Martina, Szénegetö Karel (na snímku chybí). Štěpánková Tereza, Štěpánová Tereza a Vojnarová Bára. Aby se novým žákům ve škole líbilo jim přeje i ředitel Petr Hrnčíř. „ Také jim přeji, aby sem chodili rádi, aby pobrali všechnu moudrost a po devíti letech z nich byli chytří studenti," dodává.

ZŠ Černíkovice

Spolu se staršími. Šestice předškoláků, která letos namísto do mateřské školy zavítala už do první třídy Základní školy v Černíkovicích, se neocitla ve třídě sama. Škola patří k těm malotřídním a tak se prvňáčci posadili do lavic vedle svých starších kamarádů ze třetí a čtvrté třídy.

1. třída Černíkovice

Z toho mají Brandejs Vojtěch, Červinka Jakub, Štěpánek Ondřej, Vavřinka Adam, Fialová Karolína a Řízková Klára velkou radost. Jejich třídní učitelkou se stala rovnou žena nejpovolanější. Je jí sama ředitelka Iva Dernerová. A cože dětem přeje? „Milí prvňáčci. Ve škole vás čeká mnoho nových povinností, ale i kamarádů a zážitků. A to hlavní co si odnesete z první třídy bude, že zvládnete číst, psát a počítat. Přála bych si, abyste do školy chodili rádi a vše zvládli bez problémů. Záleží to ale nejen na vás, ale i na vašich rodičích a na nás učitelích. Přeji vám, aby se vám u nás líbilo a rodičům pevné nervy," dodává.