„Operační program Životní prostředí podpořil tuto investici částkou 5,8 milionu korun. Stavební úpravy a využití obnovitelných zdrojů při vytápění nám výrazně sníží energetickou náročnost budovy,“ říká radní Václav Řehoř odpovědný za oblast investic a majetku.

Od loňského října do letošního jara došlo k zateplení obvodového pláště, zateplení suterénních stěn a střechy a výměně oken. Součástí projektu byla také instalace centrální rekuperační jednotky v kotelně hlavní budovy.

Foto: KÚ KHKZdroj: Deník / Pavla Horynová

„Postupně se nám daří nejen zlepšovat ekonomickou stránku provozu školních budov, ale především zkvalitňovat vnější i vnitřní prostředí pro poskytování středního vzdělání po celém kraji. Zateplení rychnovské průmyslovky je jedním z 11 již realizovaných projektů na energeticko-úsporná opatření v celkové hodnotě 212 milionů korun. Téměř 400 milionů pak míří do dalších 25 škol, jejichž stavební úpravy jsou nyní v realizaci nebo přípravě,“ doplňuje náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství.

Vyšší odborná škola a Střední odborná škola v Rychnově nad Kněžnou poskytuje vzdělání ve studijních oborech strojírenství, autotronik, provozní technika, vzdělání v učebních oborech mechanik, autolakýrník, autoelektrikář, karosář, truhlář, kominík a kuchař, a vyšší odborné vzdělání v oborech automobilová diagnostika a servis a firemní ekonomika.