Počasí napovídá, že konec sezony koupání se pomalu blíží. Kvůli nepříznivé předpovědi na nejbližší dny některá koupaliště uvažují o předčasném ukončení provozu, najdou se ale i místa, kde se za pěkného počasí vykoupete i v říjnu.
Nejdříve se brány koupaliště pravděpodobně uzavřou na koupališti v Rychnově. „Momentálně se jedná o uzavření, rozhodnuto by mělo být během několika dní,“ uvedl odpovědný vedoucí koupaliště Jiří Strnad. Domnívá se, že se nevyplatí nechat otevřené koupaliště pro deset lidí.
Naprosto jiná je situace na koupališti v Týništi, které nechají otevřené třeba jen kvůli dvěma otužilcům. „Pokud bude zájem návštěvníků, není problém, aby koupaliště zůstalo otevřené ještě v říjnu.“ řekl Vladimír Strnad z místního koupaliště. Naopak vliv počasí pocítí koupaliště v Dobrušce, kde budou mít otevřeno pouze, pokud bude hezky.
Velký vliv na dobu provozu má i počet zájemců, který například v Rychnově byl zhruba o třetinu nižší než v loňském roce. Důvodem je nejspíše loňský červenec, který podle Strnada k vodě přímo vyháněl, zatímco letos se pěkné počasí velmi rychle pokazilo. Za průměrnou považují sezonu i v Dobrušce.
Kdo si nechá koupání na příští rok, může se dočkat příjemného překvapení, protože například koupaliště v Dobrušce předpokládá, že během zimy dojde k zatraktivnění bazénu. Renovace v budoucnosti zasáhne i koupaliště v Rychnově.