Šlo o nejlepší projekt rozvoje lidských zdrojů, který vyhlašuje Národní vzdělávací fond Praha.

V prostorách olomoucké Reduty si certifikát za 3. místo převzaly zástupkyně Občanského sdružení rodičů a přátel dětí s handicapem Orion Ilona Mikušová a Miroslava Červinková, za projekt pod názvem Vzdělání je šancí na nový život.

„Vyhodnocení soutěže bylo součástí festivalu vzdělávání dospělých Aeduca 2007. Měly jsme možnost představit naši práci i celý projekt na vystaveném panelu a během krátké odpolední prezentace vítězných projektů. O náš projekt byl zájem. Věnuje se zcela specifické skupině a to rodinám s dětmi s postižením,“ uvedla Miroslava Červinková ze Sdružení Orion. Projekt se týká vzdělávání rodičů, motivačních kurzů pro přípravu na zaměstnání a dále zaměstnávání osobních asistentů, čímž je i matkám, které doma dlouhodobě pečují o postižené dítě, umožněno si najít práci a právoplatně se zařadit do společnosti.

„Projekt jsme podaly v loňském roce a ukončen bude v červnu 2008. Byl podpořen EU v plné výši. Obstál ve vysoké konkurenci 48 přihlášených projektů. Jeho úspěch je pro nás velikou motivací do další práce. Je vidět, že společnosti není lhostejný osud dětí s handicapem i jejich rodin. Proto se dál budeme věnovat integraci těchto dětí a nabízet jim takové aktivity, aby mohly žít běžný život, jako jejich zdraví vrstevníci. Jsme rády, že jsme na tomto festivalu také mohly reprezentovat region Rychnov nad Kněžnou a Královéhradecký kraj, které naši činnost podporují,“ dodala za sdružení Ilona Mikušová. Další informace o projektu i celém sdružení jsou uvedeny na webových stránkách www.os–orion.cz.