Prázdné regály s tvrdým alkoholem. Taková je  situace i v Rychnovském okrese. A co na to ti, kterých se prohibice přímo týká?

„Pro mě je to nepochopitelné, zákaz přišel dost pozdě. Kdyby od začátku byla řádná kontrola, tak se tohle stát nemuselo. Teď je to nesmysl," říká Jan M., provozní hotelu v Rychnově nad Kněžnou, podle něhož se situace  dotkne celého provozu.

„Je to nesmysl, máme alkohol od renomovaných výrobců. Ve všech restauracích se většinou prodává dovezený alkohol," nechápe Jan M.

Prohibice samozřejmě zasáhla i pořádané akce, na kterých se prodává alkohol ve stáncích. „Moderátor o tom informoval prodejce i návštěvníky. My sami jsme upozornili všechny stánkaře, kteří nám museli podepsat, že o tomto nařízení vědí," přiznala organizátorka kosteleckého posvícení Šárka Slezáková.

Evě Procházkové, která na něm provozovala stánek, to čáru přes rozpočet neudělalo. „My ale prodáváme jenom medovinu a burčák, které jsou pod dvacet procent. Akorát jsme vynechali grog. Podle mě je naprosto v pořádku, že se to zakázalo. Nejhorší je to, že si někdo takovou věc vůbec dovolil," uvedla Eva Procházková.

I v obchodech místa po „tvrdém" zejí prázdnotou.  „Všechno jsme museli uklidit, jsme poučeni. Stahovali jsme to hned v sobotu ráno, než jsme otevírali. V pátek, když to vyhlásili, jsme už měli zavřeno," řekla prodavačka Věra Kořízková z kosteleckého marketu.

Další informace přineseme zítra.