KAM skončil

Na podzim loňského roku skončil svou činnost klub pro volný čas KAM. Výběrové řízení vypsané městem pro využití prostor bývalého KAMu skončilo 16. listopadu 2007. Klub navštěvovaly hlavně děti z romských rodin, které by jinak svůj čas trávily na ulici.

Předseda sdružení vysvětluje skončení klubu: „My jsme se ani výběrového řízení neúčastnili, unavovalo mě neustálé handrkování se o peníze na provoz. Občanské sdružení sice dál funguje, ale klub už neprovozujeme,“ uvedl Libor Tichý za sdružení KAM. Ke konci činnosti prý do klubu chodilo tak deset patnáct dětí.

Od deseti k pěti

Ve výběrovém řízení zvítězilo občanské sdružení Od pěti k deseti, založené členy Jednoty bratrské 17. prosince loňského roku, které se přihlásilo jako jediné. Za pomoci dobrovolníků a členů sdružení právě probíhá rekonstrukce prostor bývalého KAMu. „Ve výhledu čtvrt roku se chystáme otevřít centrum pro setkávání a tvůrčí činnost. Budou zde fungovat kluby různého zaměření od společenských her přes výlety, tanec či hudbu a samozřejmě sportovní kroužky, například florball nebo ping-pong,“ plánuje předseda sdružení Jiří Bárta.

Cílovou skupinou budou pochopitelně děti a mládež, také maminky s malými dětmi a pro dospělé se navíc plánují cestopisné přednášky a praktické semináře na témata výchova, vztahy nebo drogy a šikana. Vstup bude bezplatný.

Kontakt s Romy

Klub bude mít název CENTRUM 5K. Sdružení Od pěti k deseti je již nyní v kontaktu s rychnovskými romskými rodinami, pro jejichž děti bude klub otevřen a naváže tak na práci původního Kamu s dětmi. Jiří Bárta k tomu dodává: „Přejeme si vytvořit příjemné rozvíjející a užitečný prostor pro volný čas.“

(ruz)