„Předvolební kampaň jsme pojali klasickou prezentací programu, tak, jak ho chápou čeští vlastenci. Zájemce seznámíme i s našimi plány, které chceme prosazovat v případě, že se dostaneme do Evropského parlamentu,“ komentoval povolenou akci Radim Panenka v černém saku s bílou páskou na ruce.

Rychnovské náměstí přitom bylo dalším místem na seznamu. „Jde již o několikátý mítink v rámci východních Čech. Mám–li mluvit ze zkušeností z letošního jara, tak se setkáváme s poměrně kladnými reakcemi, pochopitelně se občas najde někdo, kdo chce na nás útočit. Většinou však jde o jedince, kteří nevědí kdo jsme, co prosazujeme a mají o nás zkreslené názory,“ tvrdí předseda s tím, že jejich strana má své příznivce především mezi mladší generací.

„Národní strana požaduje okamžité odstoupení České republiky z Evropské unie. Čím dříve se tak stane, tím lepe pro občany této země,“ neslo se po téměř prázdném náměstí, které však preventivně střežili jak státní policisté v uniformách, tak i pracovníci kriminální služby v civilu. „To je ta nová strana? Já jim fandím a podporuji je. Líbí se mi, že se nebojí jít proti Topolánkovi, protože to je neslušný a nesoucitný člověk, který všechno rozbije. O mítinku jsem věděla a přišla jsem je sem podpořit. Chci se stát i jejich členkou,“ svěřila se Deníku přítomná důchodkyně Jiřina Siručková z Rychnova nad Kněžnou, která by si přála, aby se Národní strana dostala do Evropského parlamentu.

„Bílé a černé ovečky. Nadřazenost rasy. To mi něco připomíná a určitě to nebylo nic hezkého,“ kroutil hlavou nad projevem náhodný chodec, zatímco si skupinka mladíků s letním sestřihem listovala novinami z kvalitního papíru. „Dnes je máte zdarma,“ hlásal Radim Panenka.