Fanoušci snowboardingu, ale také lyžování, měli skvělou možnost vytříbit si své umění a vyzkoušet to nejlepší, co je na trhu k mání.

„Jde o snowboardový happening, v rámci nějž si mohou lidé zdarma půjčovat vybavení. Ti, kteří otestují opravdu všechno, budou navíc zařazeni do slosování o hodnotné věcné ceny. Vyhrát se dají trička i snowboardové boty od našich sponzorů," uvedl Michal Tomeš ze serveru Freeride.cz, který byl organizátorem atraktivní akce.

Odměnili za pokrok

Ta byla letošním prvním podnikem z turné, které má celkem osm zastávek. Dvě z nich budou na Slovensku, ostatní v České republice. V Deštném se letos konal již čtvrtý ročník a podle slov pořadatele je zdejší odezva rok od roku lepší.

„Do konce dnešní akce ještě zbývají asi dvě hodiny a už nyní jsme vydali více než 140 pasů, na základě kterých si mohou návštěvníci půjčovat vybavení. Oproti loňsku je to asi třetinový nárůst," řekl dále Michal Tomeš.

Pro všechny zájemce tu byli zdarma k dispozici instruktoři, kteří ochotně předávali své zkušenosti. Oproti zastávkám v jiných střediscích tu byl jeden podstatný rozdíl. Protože deštenský Gravity park spolupracuje i s jezdci na lyžích, byla o vybavení pro ně obohacena nabídka stanového městečka, které čítalo 18 stánků.  Lyžařům tu pak byl k dispozici jeden z nejlepších českých jezdců Daniel Hanka.

Další možností, jak si domů odnést některou z cen, bylo dosáhnout při lekci od některého z instruktorů největšího pokroku. „Nějaké umístění rozhodně nečekám, ale je to skvělá možnost, jak se naučit něco nového," zhodnotil své šance dvacetiletý Pavel.