"S lítostí musíme oznámit, že došlo k přerušení dodávek tepla od firmy Ekoenergy Moravia Dubňany na dobu neurčitou a zatím nevíme, kdy budou dodávky obnoveny," oznámil Roman Hirka, jednatel společnosti Centep v Rokytnici v Orlických horách, která ve městě distribuuje teplo.

V Rokytnici v Orlických horách se přitom na základě schválené energetické koncepce stala základním a nejdůležitějším obnovitelným zdrojem pro výrobu tepla biomasa - v tomto případě dřevní štěpka.

close Problémy začaly, Rokytnice je bez dodávek tepla info Zdroj: Deník zoom_in Problémy začaly, Rokytnice je bez dodávek tepla

"Máme ceník nastavený na určitou cenu paliva - za gigajoul tepla a v současné době je palivo jenom na tuně o sedm tisíc korun dražší. Proto se toto všechno děje. Doufám, že se nějak dohodneme. Letos v lednu jsme se domlouvali na ceně 6 390 korun za tunu, za kterou se tenkrát nakupovala, a teď stojí tuna pelet paliva 13 700 korun. Když dovezeme 24 tun, stojí nás to navíc nějakých 150 tisíc korun. Nejsme schopni, abychom to doplatili ze svého. Čekáme, jak se na městě rozhodnou, jak se dohodneme," vysvětluje Luděk Koch ze společnosti Ekoenergy Moravia.

Bez dodávek tepla je Rokytnice v Orlických horách od úterý. "Podali jsme podnět k Enegetickému regulačnímu úřadu a počkáme, až se nám k tomu vyjádří," dodal Roman Hirka.

Podle oznámení také Centep s městem jedná s právní kanceláří o dalším postupu v této nemilé situaci.