Prázdniny jsou často ve znamení táborů a výletů. Nejinak tomu bylo i pro děti z neziskové společnosti Kroužky východní Čechy. Letošní Kroužkovaný tábor strávily děti v Horním Jelením v areálu s příznačným názvem Radost. Díky nadupanému programu, kdy nuda neměla šanci, se nesla pohoda a radostný smích všemi aktivitami a programem letošního tábora.

Výlet do zámeckého areálu Častolovice byl programovou třešničkou na dortu. Táborníky uvítali vstřícní a pohodoví průvodci. Při prohlídce areálu si děti užily zajímavosti a zábavné hry, které je přirozeně směřovaly k poznávání velmi zajímavé historie. „Což profesně ocenili i naši lektoři, kteří se ve společnosti Kroužky snaží po celý školní rok vést děti v jejich volném čase tak, aby je to především bavilo, troufám si říci, až nadchlo,“ uvádí Květa Štěrbová, ředitelka obecně prospěšné společnosti Kroužky východní Čechy.

Majitelka zámku Častolovice, Diana Phipps Sternberová, nejen s profesionalitou, ale i citlivostí a emaptií sobě vlastní dokázala rekonstrukci zámku dovést k „pohádkové dokonalosti“. Nádherné interiéry e exteriéry jsou toho důkazem. „Nad krásou velkého sálu s modlitební částí děti zůstaly úžasem stát s otevřenou pusou, a to často doslova a do písmene," dodává s úsměvem ředitelka Kroužků, Květa Štěrbová.

Promyšlenost a koncepce celého zámeckého areálu tkví také v tom, že i místní zámecký zvěřinec a dětské hřiště navazují na odpočinkovou klidovou zónu, kde se ve stínu zámecké brány a za zvuku malebné hudby, která se linula celým nádvořím, mohli všichni táborníci posilnit a odpočinout si.

P. S.: Zdravotnice tábora hlásí jenom pár klíšťat a nějaké odřeniny, na které stačila obrázková zázračná náplast, takže děti byly rodičům vráceny v pořádku a s příslibem, že zase příště na Kroužkovaném táboře!