„Bude mi velkým potěšením osobně provést návštěvníky rychnovského zámku a představit jim jeho zákoutí i střípky z naší rodinné historie. Pro rod Kolowratů je zámek domovem, a budu proto velmi ráda, když si naši hosté z návštěvy odnesou nevšední zážitek a třeba i příjemnou vzpomínku,” říká hraběnka Andrea Kolowrat Krakowská.

A noční prohlídky zámku potěší nejen samotné návštěvníky. V letošním roce se jimi Andrea Kolowrat Krakowská rozhodla podpořit místní organizaci Pferda, které bude věnována polovina z výtěžku ze vstupného. Pferda pomáhá lidem s postižením žít běžným životem, a to prostřednictvím svých sociálních podniků a služeb, kde je zaměstnává. Pferda provozuje sociální podniky kavárny Láry Fáry, pekárnu Na Plechu a úklidovou firmu Láry Fáry, ale klienty v tréninkovém bytě učí i dovednostem potřebným pro samostatné bydlení.

Plakát.
Na Poláčkovo léto dorazí Mach a Šebestová, Bajza a spol i Prodaná nevěsta

Také druhá polovina z výtěžku ze vstupného na noční prohlídky poputuje na dobrou věc. A sice na restaurování sošky Pražského Jezulátka z konce 18. století a vzácné skříňky, v níž je umístěná.

Maximální kapacita každé z prohlídek je 30 lidí. Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketportal.

Vstupné pro dospělého je 399 korun, pro děti do 15 let, studenty a seniory 299 korun, zlevněné vstupné pro ZTP (po předložení průkazu) je 249 korun.

Zdroj: archiv zámku

Noční prohlídky odstartují 31. května a bude možné na ně vyrazit v pátek a v sobotu od 18.00 a 20.30, poslední se uskuteční 26. října.

Termíny nočních prohlídek:

31. května. a 1. června,
14. a 15. června,
12. a 14. července,
16. a 17. srpna,
27. a 28. září,
25. a 26. října

Kolowratský zámek v Rychnově nad Kněžnou spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice je jedním z největších a nejkrásnějších barokních celků v Čechách.

V areálu zámku má své výstavní prostory a exposici také Muzeum a galerie Orlických hor. Galerie dokumentuje české výtvarné umění od přelomu 19. a 20. století do současnosti, a to se zaměřením na díla, která místem vzniku, námětem nebo osobou autora mají vztah k regionu Orlických hor a Podorlicka.

S využitím tiskové zprávy

Mohlo by vás také zajímat: Rychnovský Kolowratský zámek má od loňska 3D model

Zdroj: More.is.More