Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pro klienty by se „rozkrájela“, dostala ocenění

Kostelec nad Orlicí – Zaměstnání, které pro ni není jen prostředkem k vlastnímu zajištění, ale také posláním. To je pro Pavlínu Blažkovou práce v sociálních službách. Svůj život zasvětila pomoci seniorům a vděční jí za to nejsou jen oni a jejich rodiny, ale také její kolegové a obyvatelé Kostelce nad Orlicí.  

5.12.2013
SDÍLEJ:

Pavlína Blažková (třetí zleva) získala oceněníFoto: Královéhradecký kraj

Díky svému více než dvacetileté působení v této sféře nedávno z rukou hejtmana Lubomíra France převzala cenu za přínos  v sociálních službách.

Na toto  ocenění Pavlínu Blažkovou nominovali ti, kteří ji po pracovní stránce znají nejlépe – její spolupracovníci.

„Vážíme si její práce. Je milá, svědomitá, hodná, velmi pracovitá a především pokorná," zahrnula superlativy svou kolegyni sociální pracovnice Jaroslava Hlavsová.

Ocenění pro sociální oblastLetos se konal již třetí ročník udílení Ceny Královéhradeckého kraje za přínos v sociálních službách.

Ocenění může získat obec či město, sociální služba, její partner či konkrétní osoba, tedy sociální pracovník či pečovatel. 

Celkem bylo do soutěže nominováno osm pracovníků sociálních služeb .  Z Rychnovska uspěla Pavlína Blažková a Miluška Paldusová z Rokytnice.


Pavlína Blažková si chvály svých kolegů velmi váží. „Nominace mě opravdu potěšila, ale největší radost mi udělaly hlasy, které jsem dostala i od veřejnosti," poznamenává.
Z osmi nominovaných sociálních pracovníků a pečovatelů totiž získala nejvíce hlasů.

„Moc mě to překvapilo a musím říct, že jsem výhru absolutně nečekala. Člověk si nejdřív ani neuvědomuje, že zvítězil, to přijde až časem," hodnotí.
Úspěch Pavlíny Blažkové, která bere práci v kostelecké pečovatelské službě jako poslání, však netěší pouze ji.

Radost z něj má i starosta města. „Jsem pochopitelně velice rád, že mají sociální služby kvalitní zaměstnance. Klienti jsou s přístupem paní Blažkové jistě velmi spokojeni," říká starosta města Jiří Bartoš. A s tím souhlasí i sociální pracovnice Jaroslava Hlavsová. Podle ní si její oceněná kolegyně klienty umí získat svým osobitým přístupem.

„Ke klientům se chová individuálně i empaticky a snaží se vyhovět jejich přáním a potřebám," popisuje.

Pavlína Blažková podle jejích slov také umí perfektně jednat s rodinou klientů a dovede jí ulehčit a pomoci.

„Snaží se o to, aby mohli klienti zůstat doma ačkoli jsou již velmi nemocní," prozrazuje.

Fakt, že se tyto snahy daří těší i oceněnou pečovatelku. „Skok kupředu sleduji hlavně za poslední rok. Rozšířili jsme služby a můžeme lépe poskytovat celodenní péči. Klidně ke klientům můžeme přijet i pětkrát denně. Díky tomu mohou zůstávat ve svém domácím prostředí," usmívá se pečovatelka Pavlína Blažková.

Motor, který ji žene již dvaadvacet let do práce, není pouze snaha finančně zaopatřit sebe a svou rodinu.

Pečovatelku baví její práce sama o sobě. „Je za tím především skvělý kolektiv lidí a také možnost udělat ostatní spokojenými. Právě šťastní klienti jsou tím, co mě žene dopředu," popisuje.

Kolegům vzkazuje velké díky

Práce pečovatelky však rozhodně není jednoduchá a snadná a často přijdou chvíle, kdy člověku nezbývá moc energie.

„Za ty roky jsem si vypracovala vlastní systém. Zvládat toto zaměstnání však není vždycky jednoduché. Práce musí být jakýmsi naplněním," prozrazuje.
Společnost si podle Pavlíny Blažkové často ani neuvědomuje, jak je práce v sociálních službách fyzicky i psychicky náročná.

Pavlína Blažková pracuje v sociálních službách již dvaadvacet let.

Byla dokonce ředitelkou těch kosteleckých. Z pozice však odešla na mateřskou.  V současnosti je zástupkyní ředitelky.

Nyní se vrátila a jako „dárek" dostala od svých kolegů nominaci na ocenění Osobnost sociální oblasti.

Získala ho s největším počtem hlasů.Za dobu své práce pozoruje v sociálních službách vývoj k lepšímu. Potěšilo ji hlavně posílení celodenní péče.

Její velkou snahou totiž je umožnit klientům zůstat ve svém domácím prostředí, kam sociální pracovnice a pečovatelky pouze přijíždí několikrát za den.

Pavlína Blažková si svou práci užívá. Když však přijde splín či únava, dopředu ji žene hlavně myšlenka na spokojenost klientů a také přátelské vztahy se spolupracovníky.


„V podstatě je to přirozené, že lidem tyto věci nedochází – v případě, že pomoc ještě nepotřebovali pro sebe ani pro svou rodinu. Brát ji jako samozřejmost je tedy tak trochu logické," podotýká s tím, že by svým kolegům ráda vzkázala velké díky.

„Jsem jim za jejich krok opravdu vděčná a vážím si ho," dodává.

Ceny si však nepovažuje jen ona. Je v podstatě odrazem spokojenosti klientů s kosteleckými sociálními službami.

„Jsem nadšená, že Pavlína Blažková dostala tuto cenu. Pro služby je to dobrá zpráva," poznamenává ředitelka sociálních služeb Jana Ribárová. Podle jejích slov je vidět, že si širší veřejnost na základě více než dvacetileté praxe Pavlíny Blažkové všimla jejich kvalit.

Autor: Barbora Zemanová

5.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie.

Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie

Nové Město nad Metují - Lázně Bělohrad
8

Krajský přebor: Náchod uniká, přehrál i Vysokou

Jak vyzrát na zimní nemoci? Poradí přednáška

Dobruška - Přestože v minulých dnech vrcholilo babí léto a modrá obloha ani sluníčko nevěstily žádné zdravotní „katastrofy“, je dobré se řídit heslem, že štěstí přeje připraveným.

Zeman se stal zdelovským hrdinou

Zdelov - Magnetem desátého kola nejvyšší okresní fotbalové soutěže byl souboj nedávných účastníků I. B třídy, ve kterém Zdelov hostil Černíkovice.

Cestáři potěšili malšovické občany. Silnici otevřou o měsíc dřív

Hradec Králové - „Konečně tu bude zase klid,“ oddechla si Věra Broučková z malšovické ulice Gollova, když se dozvěděla, že oprava nedaleké ulice Úprkova skončí o měsíc dříve, než stanovoval původní harmonogram. Ten počítal s tím, že bude silnice uzavřena od začátku srpna do 27. listopadu.

Vítězná branka Týniště nakonec neplatila

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobruška přivezla všechny body ze hřiště poslední Bílé Třemešné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení