Od to úplných začátečníků až po hráče s handicapem HCP 10. Z toho bylo sedm žen. Bylo zde i několik hrajících odborníků, publicistů, pro které byl extrém první zkušeností.

Počasí nám o uplynulém víkendu moc nepřálo, ale jak říkají pravověrní golfisté: „Neexistuje špatné počasí pro golf, jen špatně oblečení golfisté". Vlastně se z původně přihlášených nikdo neodhlásil, i když ráno bylo pořádně zataženo a pršelo.

Trochu jsme posunuli začátek a vyplatilo se to. Vůbec jsme nezmokli. Jeden fligt sice začínal v cca 800 metrové výšce za mlhy, ale ta se v zápětí jako by mávnutím kouzelného proutku rozplynula a pak už bylo celý den doslova ideální počasí. Startovali jsme systémem canon start.

I terén byl naprosto ideální. Míčky se dobře nacházely také na desáté jamce, která byla nejdelší. Měřila 331 m a její par byl pět. Nesmím zapomenout, že turnaje se zúčastnilo i pět kamarádů golfistů z Polska ze Szczytné v čele s manažerkou tamního hřiště Agnieszkou Lemaňskou. Čtrnácti jamkové hřiště mělo par 49 a celkovou délku 2724 m s téměř dvousetmetrovým převýšením. Začali jsme v areálu apartmánů Pod Zakletým a postupně se vyšplhali až na Pustý (793 m n.v.) a zpět do středu obce.

Přes den jsme udělali také něco pro své zdraví. Odehrát turnaj předpokládalo bez dalších zastávek strávit v nádherném sobotním odpoledni zhruba čtyři hodiny na čerstvém vzduchu s přiměřenou fyzickou aktivitou. Za zmínku stojí snad i to, že nejstaršímu hráči bylo 66 let. V pohodě to zvládl a neztratil se nikde ani se svým výsledkem. Nejmladšímu hráči bylo 13 let. Večer jsme poseděli a zatančili si v Aparthotelu v Říčkách. Jsem přesvědčen, že mohu napsat i to, že všichni hráči byli spokojeni a že se za rok zúčastní znova a dokonce jak někteří říkali, přivedou další kamarády. Po stránce sportovní i společenské se prostě tato akce vyvedla a to nás moc těší. Baví nás to na hřišti v Nebeské Rybné, ale na jaře a na podzim, kdy není vegetace, hrajeme rádi i extrém.

A jak to dopadlo? V ženské kategorii prvenství z prvního ročníku obhájila Ilona Cholastová ze Zlína s výsledkem 91 ran. V mužské kategorii zvítězil Jiří Šourek z Prahy (jinak člen GC Symbióza Nebeská Rybná) s výsledkem 57 ran.

Tento turnaj zastřešoval jako letošní již čtvrtý v pořadí naší EXTRÉM GOLF TOUR 2012. Celkově v této tůře zvítězil také Jirka Šourek a v ženách pak Licie Březková, rovněž členka našeho klubu Symbióza z Nebeské Rybné.

Josef Jehlička

Druhý ročník extrémního golfového turnaje v Říčkách PUSTÝ 2012 předčil očekávání. A to doslova. Zúčastnilo se ho 44 hráčů všech věkových skupin a hráčské úrovně