Tým dobrovolníků je tvořený čtyřmi Čechy a osmi hosty ze Španělska, Ruska, Vietnamu, Taiwanu, Mexika a Hongkongu. V prvním týdnu tato mezinárodní skupina připravila pro veřejnost výstavu fotografií z různých částí naší planety. Druhý červencový týden se věnují čtyřiadvaceti dětem, pro které organizují příměstský tábor. Jeho náplní jsou hry, soutěže, sportování či různé workshopy a seznamování s kulturami zahraničních návštěvníků.

„Na táboře se mi líbí cizinci, protože s nimi je zábava a naučím se rychle anglicky. Nejvíc mě baví soutěže, sport a dneska jsme se třeba naučila tancovat street dance s Jane z Taiwanu“, popisuje Natálie Bulíčková, jedna z účastnic tábora. Dny strávené s dětmi si užívají také dobrovolníci.

„Jsem velice rád, že tady v Borohrádku mohu být, protože lidé jsou tu milí a přátelští. Moc se mi tu líbí a jsem vděčný za tuto příležitost. Tábor je skvělý! Děti jsou stále veselé, mají zájem o aktivity, bez problému s námi konverzují a užíváme si hodně zábavy,“ říká Roman Nepomnyashchikh, který do Borohrádku přicestoval z Ruska.   (ch)

Ilustrační foto.
Dobrovolníci z různých částí světa se sešli v Borohrádku