Ta nejenže s radostí kývla, ale svůj souhlas stvrdila štemplem a vlastnoručním podpisem. Vzápětí vypuklo veselí, muzikanti hráli, masopustníci zpívali a tancovali. Pak ale Masopust zavelel a průvod se vydal na dlouhou cestu, aby navštívil všechny čtvrtě obce - Junkovice, Sársko, Bukovky, Falklandy a také ulice Hřbitovní, Farskou, Sáleckou a všechny ostatní části. Všude pozdravili své sousedy, zazpívali jim a na oplátku ochutnali, co jim bylo nabídnuto v tuhém i tekutém stavu.

V Přepychách se letos jednalo již o desátý, tedy jubilejní, ročník staročeského masopustu. Tradice se tu ctí, zachovává a také rozvíjí a předává z generace na generaci. Pestrá směsice masek toho byla důkazem - medvědi i přišli i s medvídětem, fotograf přivedl učně, sněhulák malé sněhule, ctihodná sestra a milosrdný bratr dorazili dokonce s miminem v kočárku.

A zatímco veselý průvod pod taktovkou členů ze spolku ProPřepychy putoval od domu k domu, hasiči otevřeli svoji základnu pro „civilisty“, kteří si pochutnávali na voňavých zabíjačkových specialitách.

Dana Ehlová