Žáka rychnovské školy připravili o padesát korun studenti v přestrojení.

 

Otec přepadeného žáka uvedl, že chlapec se vrátil domů se špinavým tričkem, promáčeným octovým roztokem již v pátek, když ho zastavili zřejmě oslavující gymnazisté. „O peníze na školní potřeby však přišel v pondělí,“ upřesnil Roman Jeníček.

„Podle toho, co nám otec řekl, by se dala věc klasifikovat jako loupežné přepadení, ale on to nahlásit nechtěl. Požádal nás pouze, abychom preventivně na místo ke škole jezdili,“ komentoval služební záznam sloužící strážník, který doporučil podobné případy okamžitě nahlásit mobilním telefonem. „Do Javornické ulice jinak jezdíme každé ráno, protože zde máme hlášeny problémy s kouřením,“ dodal.

Jedna ze studentek čtvrtého ročníku rychnovského Středního odborného učiliště obchodu a řemesel, který zrovna v pondělí slavil, tomu nevěří. „V pondělí chodila pouze naše třída OB 4. Byli jsme sice rozděleni do skupinek, ale z nikoho jsme peníze násilím nedostávali. Vím, že kluci byli strašidelně oblečeni a byli i živější, takže se jich mohl leknout,“ míní maturantka.

Ředitel SOU Josef Plachetka se o události dozvěděl včera ráno od ředitele ZŠ Javornická Milana Kotka. „Jestliže to byli naši studenti, moc mne to mrzí a padesát korun ještě dnes žák dostane zpátky. Domluvil jsem se se svojí zástupkyní, aby okamžitě případ prošetřila,“ uvedl včera ředitel, který však věří, že k popsanému násilí nedošlo a chlapec se spíše zalekl. „Jinak by to byla nehoráznost, která se nesmí opakovat,“ míní Josef Plachetka.