Omezení dopravyV současné době zdrží řidiče na jejich cestách omezení dopravy na silnici I/11 v úseku mezi Česticemi a Lípou.

Doprava je převážnou část dne v tomto úseku řízena kyvadlově vždy v jednom
jízdním pruhu.

V koloně si řidiči postojí někdy až několik desítek minut.

Další omezení dopravy se chystá koncem víkendu, kdy začne několikadenní oprava železničního přejezdu v Častolovicích.

Provoz na silnici I/11 bude mezi Častolovicemi a Kostelcem na několik dní omezen úplně.

Řidiči se musí připravit na objížďku ve dnech 10. – 15. července. Dopravní situace na hlavním tahu mezi Hradcem Králové a Ostravou se tak ještě více zkomplikuje, neboť v současné době probíhá oprava povrchu vozovky mezi Česticemi a Lípou. Doprava je na zmíněné silnici převážně řízena kyvadlově, tudíž již zde řidiči „nasbírají" minuty čekáním.

Oprava častolovického přejezdu, díky úplnému omezení dopravy a objízdným trasám, přispěje k dalšímu prodloužení cesty.
Modernizace a rozsáhlá oprava přejezdu proběhla již před necelým rokem. Stavební úpravy v rozsahu 12 milionů korun měly dát přejezdu novou podobu, ale hlavně i vyřešit jeho odvodnění vzhledem ke stoupání silnice. Položeno proto bylo i nové štěrbinové odvodnění, které mělo lépe řešit případný spád vody do kolejiště.

„Je uplatněna reklamace a zhotovitel stavby provede v plánovaném termínu potřebné opravy. Jde především o odvodnění žlabu, který se propadá. Vše by se mělo stihnout v termínu, neboť žlab bude položen po dvou částech. Tím se předejde další úplné uzavírce silnice, kdyby se do budoucna muselo opět něco opravovat," uvedl starosta Častolovic Zdeněk Praus.

Častolovický přejezd se pro automobilovou dopravu uzavře na několik dní v příštím týdnu. Na silnici I/11 dojde tak k dalšímu omezení dopravy, v současné době pozdrží řidiče i oprava vozovky v úseku mezi Česticemi a Lípou.
Přejezd u častolovické vlakové zastávky se opravoval už v loňském roce. Několikamilionová investice se týkala i štěrbinového odvodnění, které ovšem po necelém roce čekají opravy. Správa železničních a dopravních cest tak, jako zhotovitel stavby, musí řešit reklamaci, která z podstatné části míří právě k problematickému odvodňovacímu žlabu.

Nicméně již v loňském roce, krátce po znovuotevření upraveného přejezdu, se začaly objevovat nespokojené hlasy řidičů. Výtky mířily především k tomu, že jízda přes přejezd nebyla rozhodně plynulá a mnozí si stěžovali i na kontakt vozidla s povrchem vozovky a přejezdu. Podle SŽDC však případná chyba byla na straně řidičů, neboť přejezd při dodržování předepsané rychlosti splňoval všechny normy.

„Já osobně jsem s jízdou přes přejezd v Častolovicích neměl problém. Trošku to tam houpne, ale nemyslím si, že by to extrémně vybočovalo z normálu na přejezdech obecně. Jezdím tam, jak se má. Nicméně z doslechu vím, že si občas někdo postěžoval na škrtnutí si podvozkem," prozradil řidič Karel Novotný. Opravné práce uzavřou dopravu na zmiňovaném přejezdu a objízdné trasy povedou přes Solnici, to se týká především kamionové dopravy, přes Synkov a Slemeno a dále pak přes Zdelov a Borohrádek.

Přestože pracovní úpravy jsou plánované pouze na pět dní, řidiči se musí připravit na další zdržení, která s sebou uzavírka přejezdu a objížďky přinesou. Především je důležité počítat i s omezenou průjezdností na této komunikaci v úseku mezi Česticemi a Lípou.