Věřím, že všichni zúčastnění byli spokojeni. Po prvním úterku s barevnými písničkami, kdy jsme byli opravdu překvapeni tím vysokým počtem zájemců o náš projekt, jsme tentokrát připravili práci do tří skupin, které se během vymezené hodiny „protočily“ a s dětmi jsme tak pracovali v menším počtu. Každé dítě tedy prošlo všemi třemi stanovišti.

Učitel přírodopisu a myslivec tělem a duší Petr Jelen, přivedl s sebou i svého skvělého loveckého psa Kalibra, kterým děti doslova ohromil. Ukázky z výcviku psa děti nadšeně sledovaly a dál naslouchaly zajímavostem z lesního království. Každý si chtěl pejska alespoň pohladit. Druhá skupina pilně pracovala pro zvířátka. Navlékala se totiž kolečka nakrájených mrkví a usušeného pečiva na dráty, které myslivec odnese s sebou do lesa zvěři, aby neměla hlad. Za vykonanou práci byla odměnou pohádka. Ta o hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi se navíc tematicky velmi hodila a na závěr jsme ještě hledali vítr uvězněný v akordeonu a zazpívali si písničky o lese a myslivcích.

A co příště? Jak to vypadá, ocitneme se aspoň na chvíli mezi indiány. Všichni jsou srdečně zváni a navíc se můžete informovat a prohlížet si fotografie na zcela nových stránkách Novinky z pavilonu, které připravila Tatjana Vrbová a naleznete je na: https://sites.google.com/site/naspavilon/

Radka Polívková, ZŠ Masarykova, Rychnov nad Kněžnou