VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Předvolební sliby jsou předmětem neshod

Kostelec nad Orlicí - Dva noví zastupitelé se vzdali mandátů.

6.11.2010
SDÍLEJ:

Kostelec nad Orlicí.Foto: Jan Ježdík

V pondělí 8. listopadu se bude konat ustavující zasedání zastupitelstva, během kterého by měli nově zvolení členové dojít ke konečnému konsenzu ohledně případných neshod.


Nic divokého


Žádná zásadní jednání neprobíhají, v Kostelci se na věci, jako jsou koalice nebo opozice, příliš nehraje,“ okomentoval situaci Jiří Bartoš, lídr kandidátky vítězné strany SNK–Evropští demokraté. „Neprobíhají žádná jednání o koalici. Vznikají různé smluvní dohody, ale pouze ústní formou, písemně se nic nechystá,“ řekl dále k podobě jednání Bartoš.
„Je to především o lidech, ale prozatím se zdá, že není nic, na čem bychom se neshodli,“ dodal Bartoš a poukázal tím i na fakt, že v případě menších měst či obcí nebývají povolební jednání nijak „divoká“.


Odlišnost programů


Luboš Mottl, lídr ODS, která v Kostelci skončila ve volbách druhá za SNK–ED, má jiný názor: „Probíhají intenzivní jednání. Předmětem neshod je především potřeba naplnit předvolební sliby a nasměrovat vedení města jedním společným směrem, což může být vzhledem k odlišnostem mezi programy jednotlivých stran problém.“ Mottl ve volbách celkově získal druhý nejvyšší počet hlasů.

Lídři dvou výše uvedených stran se shodují, že vše by se mělo vyjasnit v pondělí po plánovaném zasedání zastupitelstva. Na programu jednání bude i volba některých zastupitelů do rady města a volba nového starosty. Tím by se podle všeho mohl stát Bartoš, který ve volbách získal nejvyšší počet hlasů. Jeho vítězství bylo výrazné, na druhého Mottla získal náskok více než dvou set hlasů.

Do rady města bude zřejmě voleno sedm zastupitelů, tak jako v předchozích letech. „Budeme usilovat o zvolení dvou našich členů do rady města,“ sdělil k plánům pro pondělní zasedání za stranu ODS Mottl. Adepty pro zvolení do rady za občanskou demokratickou stranu jsou právě Mottl spolu se stranickým kolegou Tomášem Langrem.


Vzdali se svých mandátů


Dva ze členů zastupitelstva se po volbách vzdali svých mandátů. Jedná se o Naděždu Kovandovou, která kandidovala za Volbu pro město, a o kandidáta za KSČM Rudolfa Kameníka. Na místo Kovandové by podle dostupných informací měla nastoupit první náhradnice strany Iva Jelínková. Věra Žižková v zastupitelstvu nahradí Kameníka, na kterého ztratila pouhých deset hlasů. Žižková i Kameník byli zastupiteli i v uplynulých čtyřech letech. Důvody, které Kovandovou a Kameníka vedly k postoupení jejich mandátů nejsou známé. Lucie Růžičková

6.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

NOVÝ DOPRAVNÍ TERMINÁL postaví hned vedle vlakového nádraží. Co bude se stávajícím nevyhovujícím autobusovým nádražím, které stojí jen o pár metrů vedle je zatím ve hvězdách.

Bagr už hrábl do země, terminál pro autobusy bude příští rok

Březhradští se odvolali proti nebezpečné čističce

Hradec Králové - Spolek Zdravý a bezpečný Březhrad se odvolal proti povolení k provozu chemické čistírny odpadních vod v areálu bývalé březhradské Salmy.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Rybám uškodili predátoři a tuhá zima. Bude jich méně

Královéhradecko - Rybníky postupně vydávají svá šupinatá bohatství. Výlovy jsou v plném proudu a rybáři postupně hodnotí výsledky. Na ty závěrečné je ještě brzy, ale už teď je zřejmé, že se někde na celkovém množství ryb podepsala tuhá zima. Škodili také predátoři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení