Jasno o tom, kdo by měl stát další čtyři roky v čele radnice, už mají ve Vamberku. „S druhou nejsilnější volební stranou jsme se dohodli na spolupráci. Naše volební strana získala nejvíce hlasů, takže bychom měli mít tři radní a já bych měl být místostarostou,“ uvedl současný starosta Vamberka Rudolf Futter (Volba pro město).

Vítězná Volba pro město obsadí v patnáctičlenném zastupitelstvu šest zastupitelských křesel. V pořadí druhé uskupení Společně pro Vamberk získalo v zastupitelstvu pět mandátů, Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst dva mandáty a ODS a KDU-ČSL po jednom mandátu.

„Společně pro Vamberk by mělo mít dva radní a post starosty. Jejich lídr Jan Rejzl získal i více hlasů než třeba já, měl by být starostou. Rozhodne se na ustavujícím zasedání 31. října,“ dodal Rudolf Futter.

Rokytnici může vést staronový starosta

Dohoda o spolupráci se úspěšně rodí i v Solnici, kde však vyčkávají s komentářem o výsledku až po ustavujícím zasedání 31. října.

Ještě o dva dny dříve bude známé složení vedení rokytnické radnice, kde by rád obhájil svůj post starosta Petr Hudousek z vítězného Na horách doma. „Jsem ale trochu zdrženlivější, nechci se tvářit, že to mám jisté. V tuto chvíli jsme domluveni na takovém modelu, že obě funkce – starosty a místostarosty obsadíme z naší kandidátky,“ sdělil Petr Hudousek.

Ve volbách Na horách doma a Sdružení pro Rokytnici získali shodně po pěti mandátech. Další místa v patnáctičlenném zastupitelstvu obsadí dva zástupci ČSSD, dva z KDU-ČSL a jeden z uskupení Město pro Vás.