Skupina Chinaski si pro své letošní velké letní turné vybrala krásná místa pod širým nebem po celém Česku. Jak uvádí Roman Helcl z BrainZone Promotion, zahraje v přírodních amfiteátrech, letních kinech, parcích a zámeckých nebo pivovarských zahradách. A fanoušci se na ni mohou těšit v sobotu 22. července v areálu pod magickým hradem Potštejn. Čeká je dvouhodinová show s největšími hity kapely i pár písní z aktuálního alba Frihet. Areál se otevře v 17 hodin.

Romantické údolí pod hradem Potštejn obepínají zalesněné kopce vzpínající se nad korytem Divoké Orlice.
OBRAZEM: Tropy na Vochtánce. Pod hradem Potštejn se zchladíte i v Divoké Orlici

Pro každou zastávku svého turné si členové skupiny Chinaski zvolili i nadějnou regionální kapelu, které dají prostor na velkém pódiu před svým vystoupením.

„Poslechli jsme si desítky kapel, které projevily zájem si s námi zahrát, a bylo pro nás příjemným zjištěním, kolik skvělých muzikantů se nám ozvalo. I diváci se mají ještě před začátkem našeho koncertu na co těšit,“ říká k výběru předkapel František Táborský, kapelník Chinaski. V Potštejně si kapela vybrala formaci Mother’s Angels z Litomyšle. Mimochodem do Litomyšle dorazí Chinaski 15. září.

Pozůstatky hradu.Pozůstatky hradu Potštejn.Zdroj: Deník/Jana Kotalová

V Potštejně nebudou chybět ani gastronomické zážitky a několik překvapení, o které se Chinaski postarají ještě během podvečera.

„Na koncertech za námi chodí lidé a chtějí nám říct, co pro ně naše hudba v jejich životě znamená. Nám se to krásně poslouchá, a je to pro nás ta největší odměna. I proto jsme se rozhodli s fanoušky strávit ještě více času a setkat se s nimi už před začátkem koncertu,“ říká frontman Michal Malátný.

Z Velešova.
Za poklady: archeologické léto zavede na zříceninu hradu Velešov u Potštejna

Se členy kapely se fanoušci potkají v areálu koncertu, kde jim Chinaski načepují pivo, namíchají drink nebo jim poradí s výběrem merche.

Vstupenky jsou k dostání v síti TicketLIVE a budou v prodeji i na místě. Děti do dvanácti let mají vstup za 150 korun.

Chinaski.Chinaski.Zdroj: archiv kapely

„Kapela Chinaski v loňském roce vydala dvanácté album Frihet. Název pochází z norštiny a znamená „svoboda“. Hudebníci kolem zpěváka Michala Malátného ho natočili na břehu Norského moře, ve stylovém dřevěném studiu nedaleko Ålesundu. Produkce se ujal Brit Greg Haver, který stojí za předešlými úspěšnými alby Rockfield a Není nám do pláče. Za mixem nahrávky stojí spolupracovník Green Day nebo U2 Chris Lord-Alge,“ připomíná na závěr Roman Helcl.

CHINASKI Open Air léto '23
- 22. července 2023 Potštejn, Areál pod hradem
Vstup do areálu od 17.00
Chinaski s vámi od 18.00 do 19.00
19.10 předkapela
20.00 Chinaski