Petr Zima: „Muselo by sněžit deset dní v kuse, aby nám zásoby došly.“ Počasí silničářům přeje, výrazně se oteplí.

Ačkoliv se zdá, že zima na ústupu zatím není, příští týden nás čeká poměrně značné oteplení. V ranních hodinách se však bude ještě tvořit ledovka, posypová sůl bude tedy neustále potřeba. Silničáři v Královéhradeckém kraji, tedy i na Rychnovsku, se mrazu ani sněhu nebojí, soli mají dostatek.
„Nehrozí nám, že by sůl došla. Zásoby máme takové, že i při intenzivnějším sněžení nám materiál vydrží na pět dní. Pak máme ještě externí sklady a na cestě je i další dodávka,“ přiblížil současný stav mluvčí Správy a údržby silnic Královéhradeckého kraje Petr Zima. Podle něho by musela nastat extrémní situace, aby neměli čím sypat. „Muselo by sněžit deset dní po celých čtyřiadvacet hodin v kuse, aby nám zásoby došly,“ podotkl Zima.

Předpověď počasí prozatím žádné velké sněžení nehlásí. „Příští týden půjdou teploty nahoru, v úterý můžeme čekat až devět stupňů. I když budou denní maximální teploty poměrně vysoké, v ranních hodinách klesne teploměr na nulu, takže se může tvořit ledovka. Sněžení můžeme očekávat na horách jen ojediněle,“ informoval o počasí Dušan Čičman, meteorolog z Českého hydrometeorologického ústa〜vu v Hradci Králové.
Zároveň upozornil, že se o víkendu ještě mohou díky nárazovému větru místy vytvářet sněhové jazyky.

GABRIELA ŠTĚRBOVÁ