Schválila ho na svém jednání Rada královéhradeckého kraje. Jedná se o projekty celkem za více jak 300 milionů korun. Finance by měly putovat i na Rychnovsko.

Rada kraje svým schválením aktualizovala seznam podporovaných projektů, které se budou ucházet o evropskou dotaci ze 41. výzvy Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. „Nově se mezi navrhovanými projekty objevilo šest dalších rekonstrukcí silnic třetích tříd i druhých tříd. Celkem se prozatím jedná o 13 projektů, na kterých se intenzivně pracuje,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. Mezi nově zařazenými projekty je také rekonstrukce silnice třetí třídy z Křivic do Lična

Do 41. výzvy, která trvá až do konce listopadu, půjde prozatím 13 projektů dohromady za 308,6 milionů korun. Pokud se na tyto projekty nedostane, mohly by být financovány ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). „V tom by mělo být k dispozici pro všechny kraje na příští rok minimálně dvě, maximálně pak 4 miliardy. Pro Královéhradecký kraj by to znamenalo příspěvek 160 až 320 milionů korun,“ upřesňuje hejtman Franc. ⋌(red)