Podle posledních průzkumů jí trpí dokonce 90 procent žen. Nesouvisí však jen s věkem a hmotností, ale nevyhýbá se ani štíhlým a mladým ženám. Za jednu z jejích hlavních příčin je považována nedostatečná činnost lymfatického systému a krevního oběhu, důsledkem čehož není tělo schopno efektivně vylučovat toxiny.

Přestože je zdravý životní styl základem prevence i léčby celulity, k jejímu odstranění obvykle cvičení a redukční diety nestačí. Co na to říká Eva Novohradská ze salonu Beauty Siluet v Dobrušce?

Zbavíme se celulity, budeme-li pít dostatek vody?
Při odstraňování celulity se doporučuje zvýšený příjem tekutin, ale pouhým nadměrným příjmem tekutin se celulity nikdy nezbavíte. Nejefektivnější způsob, jak se zbavit celulity s hodnotitelným výsledkem, jsou přístrojové masáže.

Můžeme předejít celulitě cvičením?
Zcela předejít celulitě pouhým pohybem nemůžeme. I přesto, že celulitou mohou trpět i profesionální sportovci, cvičení skutečně pomáhá v boji proti celulitě. Cvičením totiž spalujeme tuk a vytváříme svaly, díky tomu se nekombinuje celulita s nadváhou a dochází ke vhodné formaci postavy, pokožka vypadá zdravěji a pevněji.

Odstraní celulitu liposukce?
Liposukce pouze vysaje podkožní tuk. Celulitu neodstraní, protože příčinou celulity je komprese drobných cévek, které se následně mění ve vazivové pruhy a vytváří efekt pomerančové kůže.

Jak předcházet celulitě?
Posilujte krevní oběh pohybem. Pravidelně cvičte, zejména dolní končetiny. Vhodná je chůze, jízda na kole. Udržujte svou váhu v rozumných mezích. Jezte především zeleninu, ovoce a nízkotučné mléčné výrobky. Pijte dostatek tekutin, ne však kávu, minerálky, destiláty. Velmi škodlivé je kouření. Nenoste ani těsné upnuté oblečení, které zpomaluje krevní a lymfatický oběh. Nestůjte ani neseďte dlouho bez pohybu a nezapomínejte na pár vhodných cviků.

Navíc, pokud byste chtěli svému snažení napomoci ještě více, pak neváhejte a zajděte si na lipomassage. Tu vám v dobrušském salonu nyní udělají pomocí francouzské technologie od firmy LPG.

„Lipomassage je jedinečná technika prováděná na pokožce, která spustí biochemickou reakci. Tento fyziologický proces stimuluje tukové buňky, které jsou následně donuceny rozpustit lokalizovaný tuk a tím je celulita výrazně redukována. Tato technika redukuje i nepoddajné tukové polštářky v problematických partiích, které běžně odolávají dietám a tělesným cvičením,“ popisuje celou techniku Eva Novohradská. Díky této metodě budete v problémových partiích štíhlejší, pokožka bude pevnější a vyhlazená.

„Oproti jiným přístrojům pro krásu těla mají LPG technologie minimální kontraindikace, jsou šetrné k lidskému tělu a poskytují širší spektrum využití. Nová vědecká studie potvrzuje jejich účinnost. Podle ní účinek lipolýzy na tkáně postižené celulitou vykazoval až 50procentní zlepšení. Zvyšuje se i produkce kolagenu a zlepšuje se elasticita tkáně. Díky přirozené neinvazivní aktivaci buněk je výsledek dlouhodobý,“ dodává Novohradská.