"Po čtyřicetiletém muži pátráme v souvislosti s prověřováním mravnostní trestné činnosti na Hradecku a Rychnovsku. Není vyloučeno, že je muž ozbrojený. Na sobě by měl mít maskáčový oděv. Pokud muže uvidíte, volejte ihned linku 158," vyzývá policie na svém twitterovém účtu.

Muž, který v Adršpachu autem zabil dva lidi. Autem zabíjel už v roce 2016
Řidič, jenž v Adršpachu usmrtil dva muže: Zabil autem už jednou, byl 12x trestán

Více informací k hledanému zatím nesdělila, jen v sobotu zprávu aktualizovala. Muž by měl mít na sobě nově černé triko a černé kalhoty.

Policejní vozy byly k vidění například v Podbřezí, Sedloňově a na dalších místech v okolí Dobrušky. Do policejního pátrání se zapojil i policejní vrtulník s termovizí. Zpráva s varováním se objevila na facebookových stránkách obce Semechnice, která uvedla, že se jedná o Martina Rybína. Má tmavé vlasy, strniště asi 1 cm, žluté, zanedbané zuby. "Prosíme občany, kteří podezřelou osobu zahlédnou, aby se obrátili na linku 158," stojí v příspěvku.

Informace spustila vlnu reakcí. 

Někteří svědci uvádějí, že se údajně pohyboval u Záhornice, Bědovic i Lipin. Podle neověřených zpráv se měl pokusit o znásilnění v Třebechovicích a v Deštném a u sebe měl střelnou zbraň.

Lidé by se ho neměli pokoušet sami zadržet. Policejní databáze hledaných osob uvádí, že v pátrání je již od 18. srpna. Vysoký je asi 175 cm, zdánlivě vypadá na 45 let. Je hubený, má hnědé rovné vlasy, modré oči.