"Ne že bych nechtěla návštěvníky pustit do parku, ale teď mi tady spadly dva stromy, proto je uzavřený. Mohlo by to být nebezpečné. Ale do zámku bych ráda pozvala, opět tu bude fungovat cukrárna, návštěvníci se mohou vydat na klasickou prohlídku nebo do Bubákova a Pohádkova. Bubákov je hrozně zajímavý," říká Lenka Nováčková.

Příchozí ho najdou v podzemních prostorách zámku. "Je to zábavnou formou vyložená historie Potštejna, potštejnského hradu a trošičku i potštejnského zámku. Je pro větší děti i pro dospělé. Mikuláš z Potštejna sice byl nahoře na hradě, ale k nám se dostal do sklepení, leze tam ze studny a také tam škodí. Je tam i loupeživý ošklivák Ješek," láká k prohlídce majitelka zámku.

Ty ještě menší návštěvníky pak zve do Pohádkova. Kouzelná expozice je určena dětem už od jednoho roku.

Pro školky zámek přichystal hrané prohlídky Hraběnčiny nové šaty. Jaký program hraných prohlídek sem bude táhnout přes léto, se prý ještě uvidí.

Klasická prohlídka zavede příchozí do jídelny, která byla zároveň rodovou portrétní galerií. Nachází se ve středu vstupního východního zámeckého křídla. Další kroky návštěvníků vedou do Pánské pracovny, Zlatého salónku, Dámské ložnice, Dětského pokoje, Modrého salónku, Hudebního salónku, knihovny i do koupelny s nástěnnými malba. Nejpozoruhodnější je Mramorový sál se vzácným stropem s rokokovou štukovou výzdobou a kaple Nejsvětější Trojice.

A komu by to nestačilo, může na zámku dokonce i přenocovat.

"Máme tu hotel. Na prázdniny se nám lidé ještě moc nehlásí a budeme moc rádi, když se k nám přijede někdo ubytovat. Máme dvaadvacet lůžek, pět dvoulůžkových pokojů a tři velké apartmány po čtyřech lůžcích. Jsou zařízeny v zámeckém stylu. Nevím, jestli to sama za sebe mohu říct, ale jsou krásné," dodává s úsměvem Lenka Nováčková.

Otevírací doba zámku

květen: pouze víkendy 9:00 - 16:00 hodin

červen: pouze víkendy 9:00 - 16:00 hodin

červenec - srpen: denně mimo pondělí 9:00 - 17:00 hodin

září: pouze víkendy 9:00 - 16:00 hodin

Skupiny nad deset osob se provází pouze po předchozím objednání.

Zámek je otevřen i o státních svátcích.

Vstupné

Prohlídka historických interiérů s výkladem

dospělí: 160 Kč

dítě/důchodce/student: 120 Kč

rodinné vstupné 2+2: 500 Kč

děti do 3 let: zdarma

Hrané prohlídky a Betlémský příběh

dospělí: 180 Kč

dítě/důchodce/student: 140 Kč

rodinné vstupné 2+2: 580 Kč

​děti do 3 let: zdarma

Bubákov (dětem do 5 let nedoporučujeme)

standardní: 160 Kč

Pohádkov

standardní: 60 Kč

Skupinová sleva

10% pro předem objednanou skupinu nad deset osob.

Dětské vstupné je určeno dětem od 3 do 12 let.

Studenti a důchodci mají nárok na snížené vstupné po předložení platného průkazu.