VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pohotovost není zrušená!

RYCHNOV NAD KNĚŽNOU - Fámy o chystaném rušení pohotovosti jsou zažehnané. V Královéhradeckém kraji od 1. října začne fungovat transformace lékařské služby první pomoci.

30.9.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační obrázekFoto: DENÍK/Jan Jelínek

Nemocní se na čísle 841 155 155 doví vyčerpávající informace o pro ně nejbližším možném a rychlém ošetření.

Novou tvář lékařské pohotovosti prezentoval na čtvrteční tiskové konferenci ředitel Oblastní nemocnice v Rychnově n. K. Otto Štěpán.

Pro občany je nejdůležitější vědět, kde se dožadovat pomoci. V případě vážném a ohrožujícím život se volá 155.

Pokud jde o úraz, např. zlomenou nohu, ošetření zraněný získá v nejbližší chirurgické ambulanci. Stačí zavolat na 841 155 155. „Tady volající dostane vyčerpávající informace o pro něho nejblíže dostupné chirurgické ambulanci a pokud to bude potřebovat, doví se, jak si zajistit přepravu. Máme nasmlouvané přepravní firmy. Dispečerka na zmíněném čísle je proškolená zdravotnice a má kompletní přehled,“ vysvětlil Štěpán. V praxi to znamená, že např. lidé z Týnišťska, nebude hnát do Rychnova, když to mají blíže do Hradce Králové.

„V případě zdravotních potíží apelujeme na občany, aby vyhledali ošetření u svého praktického lékaře, který má kompletní přehled o jeho zdravotním stavu. Pokud tak nelze, pak tu funguje nepřetržitě zmíněná linka. Tady volající získá informace, kde je momentálně zajištěna lékařská péče a případě, kde hledat přepravu,“ uvedl Štěpán.

Pohotovost bude v modrobílé budově, jež je součástí nemocničního areálu. Vchod je však z ulice. Zde pomoc všichni najdou v době od 8. do 20. hodiny ve dech pracovního klidu a svátcích. V těchto dnech pak od 20. do 7. hodiny a pracovních dnech od 16. do 7. hodiny bude služba zajištěna v interní ambulanci nemocnice konajícím lékařem.

„Pokud se člověk dopraví do naší nemocnice, informace mu sdělí i na vrátnici,“ uzavřel Štěpán.

 

 

Jak postupovat vpřípadě náhlých zdravotních problémů:

Vpřípadě vážném a život ohrožujícím: Tyto případy řeší Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje. Na Rychnovsku jsou dvě základny Rychlé záchranné pomoci, a to jak vrychnovské, tak opočenské nemocnici. Je nutné volat 155.

Když jde o úraz:

Vyhledejte ošetření vnejbližší chirurgické ambulanci. Ke zjištění, kde tato ambulance je a případně kzajištění přepravy volejte: 841155155.

Vpřípadě zdravotních potíží: Vyhledejte ošetřujícího lékaře, který má o vaše zdravotním stavu nejaktuálnější informace. Pokud je nedostupný volejte 841155155. Na této lince vám bude poskytnuta pomoc a informace, kde vám bude zajištěna lékařská péče, a vpřípadě nutnosti i doprava.

Provoz linky 841155155 zajišťuje Zdravotnická záchranná sužba Královéhradeckého kraje. Informační centrum je personálně zajištěno kvalifikovanými středními zdravotnickými pracovníky, kteří:

1. Podávají informace o zdravotnických službách vregionu.

2. Ordinační doby praktických lékařů a ambulantních specialistů.

3. Dostupnost lékárenských služeb.

4. Podávají základní porady o telefonu.

5. Zprostředkovávají poradu lékařem po telefonu.

6. Úzce spolupracují skrajským operačním střediskem Zdravotnické záchranné služby na zajišťují okamžité předání závažných stavů výjezdovým posádkám.

7. Vpřípadě potřeby zajišťují přepravu pacientů.

 

30.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předseda ČOV Jiří Kejval.
102

Předseda ČOV Kejval: Ledecká? Ona bude letos královnou olympiády

Cenné body pro domácí.
62

„Lvice“ pokořily stovku, Trutnov nezvládl závěr

Jizerská 50, chodci vs. řidiči, výcvik topičů a zpěvavé dračky: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. února 2018.

Rychnovské muzeum a jeho pobočky mají nové logo

Rychnovsko - Muzeum a galerie Orlických hor sjednotilo všechna svá pracoviště pod jedno nové logo. Během let došlo nejen ke změnám log či názvu muzea, ale i celé struktury organizace. Proto s rokem 2018 přišlo zcela nové logo a jednotná grafika instituce.

V Horní Kalné finišují se sochou pro vatikánskou zahradu, přál si ji papež

Královéhradecko, Horní Kalná - V umělecké slévárně HVH v Horní Kalné finišují s bronzovou sochou svatého Řehoře z Nareku, kterou 7. března předají ve Vatikánu.

Regionální muzeum v Náchodě povede ředitel Sixtus Bolom-Kotari

Královéhradecko, Náchod - Sixtus Bolom-Kotari, to je jméno budoucího ředitele Regionálního muzea v Náchodě, který se za necelé dva týdny ujme nové role.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT