Dnešní díl zavede milovníky cykloturistiky poklidnou trasou do Říček v Orlických horách. Vydají se

na pohodlnou vyjížďku, kterou zvládne celá rodina včetně zdatnějších dětí. Stačí se dostat do Mezivrší, kam se lze pohodlně dopravit cyklobusem, a poté už na kole pádit přes Říčky v Orlických horách až do Rychnova nad Kněžnou.

Příjemnou asi třicetikilometrovou trasu si cykloturisté můžou zpříjemnit nádhernou procházkou v oblasti rašeliniště Kačerov. V klidu se pokochat pestrou mozaikou rašelinných biotopů od nejvlhčích mokřin po suché loučky.

Místo patří i k velmi bohatým nalezištím vzácných druhů rostlin a živočichů. Mezi nimi je hned několik druhů motýlů. To však není jediná příjemná zastávka. Další ocení zřejmě žízniví pánové. Po cestě se nabízí hned několik možností, kde si dopřát orosenou sklenici chmelového moku. Navíc pokud se zastaví ve skiareálu přímo v Říčkách v Orlických horách, může se užít zábava na svazích sjezdovky i v létě. Lanovka je tady v provozu a na konec červené sjezdovky se lze nechat vyvézt spolu se zapůjčenou koloběžkou anebo károu.

Cesta dolů nabízí nefalšovanou adrenalinovou zábavu. Vše zvládnou i větší děti. Poté

se opět nasedne na kolo a může se pokračovat směrem na Rychnov nad Kněžnou. Tato trasa patří k těm nenáročným a příjemným.

Pokud se nechce nic dlouhého plánovat, stačí jen popadnout kolo a s rodinou šlápnout do pedálů.