Díky svým přírodním krásám a zajímavostem lákají Orlické hory v každém ročním období a díky aktualizovaným mapám Klubu českých turistů v nich nezabloudíte. Můžete si je s sebou přibalit na cesty, ale setkáte se s nimi i na nových tabulích v krajině.

"Turistické mapy KČT jsou mezi turisty oblíbené dlouhé roky a můžeme je bez nadsázky nazvat legendárními. My, CBS nakladatelství, si velmi vážíme spolupráce s Klubem českých turistů a také s vydavatelstvím Trasa. Jsme velmi hrdí, že svojí prací přispíváme k lepší aktualizaci turistických map, a že se díky nám dostanou k většímu počtu turistů,“ říká nakladatel Milan Paprčka.

Orlické hory mají i jiná lákadla. Z Muzea zimních sportů, turistiky a řemesel v Deštném v Orlických horách
Kam za zábavou s dětmi v Orlických horách, když sundáte lyže? Můžete vybírat

Výletních cílů mohou Orlické hory nabídnout spoustu. V zimě jsou vyhledávané především zdejší sjezdovky, ale také běžecké trasy a terén vyhovuje i milovníkům snowkitingu, kteří se nechávají unášet krajinou v zápřahu za "drakem", takzvaným kitem.

Zdroj: Deník/Jana Kotalová

"Naopak v ostatních obdobích stojí za návštěvu například dělostřelecká pevnost Hanička, která byla v roce 2006 vyhlášená jako kulturní památka a potěší každého malého i velkého kluka. Vaše kroky mohou ale také mířit k Anenskému vrchu, kde se nachází dřevěná rozhledna nebo do Skuhrova nad Bělou, kde si vychutnáte výhled na celé Orlické hory. Naučná geologická stezka Feistův kopec v Olešnici provede kolem jedinečných zvětralých žulových balvanů," vyjmenovává některé z turistických atraktivit Jana Bartáková z CBS Nakladatelství, která cestuje křížem krážem Orlickými horami, setkává se s místními a podílí se na aktualizaci KČT map.

Doporučuje navštívit i samotné okresní město, kde se nachází jeden z největších barokních celků v Česku, Kolowratský zámek. Ale táhne sem například také letovisko Studánka v náručí krásné přírody, kde k vycházkám láká les Včelný, Ivanské jezero, najdete tu Podorlickou pivní stezku.

Ivanské jezero.Ivanské jezero.Zdroj: Deník/Jana Kotalová

"Pokud máte chuť spojit turistiku s historií, zavítejte do Muzea zimních sportů, turistiky a řemesel v Deštném, kde vás čeká i Kačenčina pohádková stezka, kterou provází princezna Kačenka, pravá vládkyně Orlických hor,“ přidává další tipy Bartáková.

Pro ni samotnou je poznávání přírody společně s tradiční papírovou skládanou mapou příjemné propojení: "Pro mě osobně jsou turistické mapy tím nejlepším kamarádem během plánování rodinných výletů, neboť díky nim vidíme oblast v širším záběru a najdeme všechny zajímavosti. Věřím, že tuto nově aktualizovanou verzi KČT mapy Orlické hory s typy na výlet si zamilujete i vy.“