Odpoledne plné soutěží si v sobotu užily děti, které přišly na zámek Potštejn. Konala se v něm totiž akce s názvem S Orionem za pohádkou.

„Letošní pohádkové odpoledne je úplně první, žádnou tradici nemá. Chtěli jsme jenom udělat něco pro děti, aby si zadováděly, pohrály a měly pěkný den," řekla hlavní organizátorka Ilona Mikušová, která je zároveň předsedkyní Občanského sdružení rodičů a přátel dětí s handicapem, které akci pořádalo.

Pro děti a pro jejich rodiče byla připravena pohádková cesta a různé soutěže, které doprovázely pohádkové postavy jako čarodějnice, bílá paní či muchomůrka.

„Malí návštěvníci se mohli také projet na koni. Plánovali jsme i skákací hrad, ale ten jsme kvůli špatnému počasí zrušili. Se vším nám přišli pomoci naši přátelé, protože výtěžek akce je věnovaný našemu sdružení na aktivity dětí, které připravujeme," uvedla Ilona Mikušová.

Cílem akce bylo nejen představit sdružení veřejnosti, ale i nabízet předměty, které vytváří děti s postižením nebo jejich maminky. „Chceme ukázat, že i tito lidé něco umí a že jsou šikovní," prozradila Miroslava Červinková, místopředsedkyně sdružení.

A co na pohádkové odpoledne říkali příchozí? „Moc se mi to líbí. Poslala mě sem známá a jsem ráda, že jsem přišla. Nejlepší je, že akce byla pro děti, které si mohly zasoutěžit a užít si odpoledne," řekla Jana Tillová z Kostelce. Její dcerce Janičce se nejvíce líbil vodník, protože u něj se chytaly rybičky, což ji bavilo.