Za absolutního vítěze vyhlásil předseda Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska Petr Sedláček na Pražském hradě Jindřichův Hradec.


Dvacet stránek

Bývalý rychnovský místostarosta Jaroslav Kos vyplnil čtyřstránkový dotazník, který slouží jako přihláška do soutěže. „Když jsem se rozepsal nejen o památkách, ale i kultuře, stavební činnosti a životním prostředí ve městě, bylo z toho nakonec dvacet stránek,“ uvedl Jaroslav Kos, jehož celoživotním koníčkem jsou právě památky. V Rychnově vešla v platnost městská památková zóna v dubnu 2003. „Dva roky nato jsme vyhráli krajské kolo soutěže poprvé a teď podruhé,“ bilancoval úspěšnost Kos.


Vítěze vždy tají

„Naše soutěž o cenu za nejlepší regeneraci je jednou z mála akcí, kde se nám úspěšně daří tajit absolutního vítěze až do finále na Pražském hradě,“ uvedl pro Deník při nedávné návštěvě města předseda pořádajícího sdružení Petr Sedláček, a měl pravdu. O celkovém vítězi z trojice finalistů, a to Jindřichova Hradce, Šternberka a Uherského Hradiště, se zaplněný Španělský sál dozvěděl až ve středu. Největší radost měli Jihočeši.