JAKÉ PROBLÉMY NA ŽELEZNICI ZPŮSOBILA KALAMITA V MINULÉM TÝDNU, SI POSLECHNĚTE V GALERII.

Nejvíce zásahů, 449, bylo v kraji Libereckém, 231 pak v Pardubickém a 244 v Moravskos­lezském kraji.

„Nejčastěji byli naši muži povoláni k odstraňování překážek, hlavně stromů a větví na silnicích a železnicích, odstraňování stromů hrozících pádem nebo spadlých na budovy, elektrická vedení a podobně, odstraňování následků dopravních nehod, například vyprošťování vozidel z příkopů a závějí a konečně také k řešení následků v souvislosti s přerušením dodávky elektrické energie,“ uvedl Petr Kopáček, tiskový mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

Evakuováno 125 lidí

Nasazeno bylo během pohotovosti po sněhové kalamitě celkem 472 jednotek požární ochrany, zejména pak jednotek Hasičského záchranného sboru ČR a jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.

„Z ohrožených míst nebo vozidel muselo být zachraňováno nebo evakuováno 125 osob,“ upřesnil Petr Kopáček.

Meteorologové: Čeká nás aprílové počasí

Vypadá to, že sníh pro tento týden naše území definitivně opustí, v noci ale někdy může mrznout. Přes den se budou teploty držet poměrně vysoko, někdy naměříme více než 10 stupňů.

Nejpříjemnější bude středa

V úterý bude podle meteorologů polojasno, teploty se budou pohybovat mezi nulou a šesti stupni Celsia. Nejhezčím dnem tohoto týdne by měla být středa, má být úplně jasno a teploty vystoupají až k osmi stupňům. Chladněji může být na horách, kde se budou teploty pohybovat jen kolem nuly. Sněžit ale nebude.

Ve čtvrtek se zřejmě slunce nad naším územím vůbec neukáže, má být zcela zataženo, a kdo vyrazí ven, bude potřebovat deštník. Meteorologové předpovídají, že bude pršet v průběhu celého dne na většině našeho území.

O víkendu se dočkáme i jasné oblohy

V pátek bude polojasno a teploty se vyšplhají až ke krásným jedenácti stupňům. Teploměr bude ukazovat opět méně v tisících metrech, kde bude chladněji i o sedm stupňů Celsia než v nižších polohách. Víkend přinese pěkné počasí, obloha má být podle předpovědi meteorologů jasná nebo polojasná a teploty se budou pohybovat až kolem třinácti stupňů.