Ty podle cestovních kanceláří v okrese neustále převažují. Místní obyvatele ale také lákají prodloužené víkendové pobyty a termální lázně.

„Velice hodně se kupují zájezdy na prodloužený víkend. Pokud je to nějaká forma výletu se speciální nabídkou, je o to opravdu veliký zájem,“ vysvětluje Renata Dvořáková z dobrušské cestovní agentury Avanti.

Podle ní ale stále nejvíce převažují pobyty u moře. O to mají místní zájem největší. Nejoblíbenější destinace jsou Egypt, Turecko, Tunisko, Řecko a Chorvatsko.

Nejvíce je pak prý zájem o egyptské destinace. V dobrušské cestovní agentuře si můžete zakoupit letecký zájezd do Egypta do deseti tisíc korun.

Podle cestovních kanceláří na Rychnovsku se však nedá říci, že by se oproti loňským rokům ceny nějak výrazně zvedly. Záleží prý také na tom, jaká bude nabídka zájezdů na poslední chvíli v letní sezóně.

„Katalogové ceny se až tak nezměnily. Klienti mohli ušetřit, když si zajistili pobyt u moře už v zimních měsících, kdy byly slevy až dvacetiprocentní. Záleží také na tom, o jakou destinaci se jedná, někde třeba potřebují prodej zvýšit, a tak ceny klesnou. To se ale liší,“ prozradila Iva Frintová z Rychnovské cestovní agentury.

Dle jejích slov se ceny last minute zájezdů mohou zlevnit o pět set až dva tisíce korun. Záleží však na tom, kdy si daný člověk zájezd kupuje. Největší slevy jsou pár dní před odletem. Slevy se ale odvíjí také od toho, kolik potřebují v daných destinacích obsadit míst.

V Rychnovské cestovní agentuře je veliký zájem o Bulharsko. Ceny se pohybují v sezóně od deseti do třinácti tisíc. V červnu je to pak levnější, v tuto dobu se zájemci podívají do Bulharska už za osm tisíc korun.

Podle Ivy Frintové je pro cestující možná lákadlem to, že do Bulharska mohou odlétat z Pardubic.

Podle rychnovské cestovní kanceláře Eurocentrum se zdražení zájezdů odrazilo na cenách last minute.

Veliký zájem je také o termální lázně, klienti vyhledávají zejména Slovensko a Maďarsko. „S dcerou jsme byli v termálech v Maďarku už podruhé. Moc se nám tam líbilo. Zájezd jsme si objednali u cestovní agentury. Měli jsem to i se stravou a dopravou. Cena byla pokaždé velmi příznivá. Jsem už v důchodovém věku, takový výlet je pro mě ideální,“ dodává Anna Prachařová.