„Vycházkový okruh se otevírá dnes v 10 hodin. Po krátkém vystoupení u nádraží dojdou účastníci na Staré náměstí, kde na ně bude čekat malé překvapení,“ upřesnila Lenka Poniklová z Městského informačního centra.
Co čeká na běžné turisty? Formou hry budou návštěvníci a turisté vtaženi do prohlídky města společně s hrdiny románové předlohy , kteří je zábavnou, interaktivní a poučnou formou provedou městem a seznámí se zajímavostmi, o kterých mnohdy neví ani starousedlíci. Pomocí různých indicií budou řešit úkoly s různou obtížností.

Větší panel u nádraží

Okruh provede zájemce trasou dlouhou 3,5 km. První panel u nádraží je o jednu třetinu větší než ostatní. „Protože jsme pro návštěvníky ještě připravili krátké představení Rychnova nad Kněžnou,“ upozornil manažer tohoto projektu Tomáš Kytlík.
Doplnil, že na jednotlivých zastávkách se lidé dozvědí informace o daném místě a především si zde prohlédnou unikátní historické fotografie. Texty jsou i v polštině a angličtině. „I pro Rychnováky to bude hodně zajímavé, protože se nám ve spolupráci se zdejším Muzeem Orlických hor podařilo získat opravdu jedinečné snímky. Třeba pokud se zastaví u budovy Policie ČR, uvidí, jak místo vypadalo v minulosti, přečtou si zajímavé úryvky z Poláčkových děl: Bylo nás pět, Okresní město a Vyprodáno,“ přiblížil Kytlík druhou zastávku trasy.

Symbolická cena za úspěšné vyřešení úkolu

Okruh vede z nádraží Palackého ulicí na Staré náměstí ke kašně, dále na Poláčkovo náměstí a na další místa, nechybí například zastavení u židovského hřbitova nebo hotelu Panorama, kde návštěvníci najdou opět zajímavé snímky a mohou podle nich porovnat současnou a historickou architekturu.
Prostřednictvím tohoto projektu dále vznikne propagační film, na webových stránkách města a Mikroregionu Rychnovsko se spustí interaktivní vizualizace procházky městem, budou vydány nové propagační tiskoviny (komiksový průvodce, mapa herního plánu a města). Každý turista za úspěšné vyřešení úkolu získá symbolickou cenu. Tvůrci projektu tak návštěvníkům nabízejí důvod vracet se do Rychnova n. K. nebo se tu rovnou ubytovat.