Děvčata se protáhla a pořádně zakřičela při  nyní tak moderní zumbě. Dále posilovala, trénovala potřebné gymnastické a mažoretkové prvky a hlavně pilovala nacvičené soutěžní choreografie. Když bylo tance dost, dívky si zahrály společné hry, vyrobily si fandítka a vyzkoušely si, jak se s nimi bude fandit na soutěžích.

Díky sluníčku si užily i tréninků na trávníku a zařádily na prolézačkách, klouzačkách a houpačkách.
Zásluhou povedeného soustředění mohly kostelecké mažoretky vstoupit do nové soutěžní sezony  s fůrou nových zážitků a s chutí do dalších tréninků a vystoupení.

Region Cup kvalifikací

Soutěžní sezona v dubnu odstartovala pro všechny skupiny Marlen. Doufáme, že nasazené tempo vydrží. Začátek sezony proběhl v duchu kvalifikací na Mistrovství České republiky mažoretek.
Marlen I děti, kadetky Marlen III a juniorky Marlen IV vyrazily na Region cup do Králík u Nového Bydžova. Soutěž Region cup je kvalifikačním kolem Mistrovství České republiky mažoretek. Děvčata z Kostelce si vedla více než zdatně.
Pro nejmladší holčičky z Marlen I (věk 5, 6 ,7 let) to byla první veliká soutěž a zároveň ohromný zážitek, a stejně tak pro jejich rodiče, kteří je přijeli mohutně povzbudit. A vyplatilo se – děvčátka si přivezla za své pohádkové skladby s hůlkou a pompony, které zacvičila bez chybičky a naprosto zodpovědně, dvě zlaté medaile a postup na Mistrovství Čech. Zážitek nad zážitky!
Podobně výborně si vedly zbývající dvě skupiny. Již ostřílené mažoretky a tanečnice, které mají za sebou desítky soutěžních i nesoutěžních vystoupení. Marlen III – kadetky zatančily velmi precizně skladbu s hůlkou nazvanou Beatlemánie a získaly stříbrné medaile. Do skladby s pompony – Exploze – se nějaká ta chybička vloudila, a tak se  musela děvčata spokojit s medailí bronzovou. Přesně opačný průběh mělo vystoupení Marlen IV – juniorek. Skladba s hůlkou jim nevyšla zcela podle představ, několik nepřesností a pádů hůlek je poslalo na bronzovou příčku. Slečny z Marlen IV si vše vynahradily ve svém parádním vystoupení s pompony na motivy příběhů Asterixe a Obelixe, kdy po vynikajícím energickém výkonu zvítězily ve své kategorii. Všechny skupiny si pak vytančily postup na Mistrovství Čech mažoretek.
Odpolední program byl věnován malým formacím a sóloformacím. I tady se našim zástupkyním velmi dařilo a většina si medaile a postup na Mistrovství Čech vybojovala. Ovšem i ta děvčata, kterým se postoupit nepovedlo, podala velmi pěkné výkony a většinou jim postup unikl o pověstný vlásek:
Kadetky – Miniformace POM – Adélka Hanzlová, Nikolka Kijonková, Evička Kotyzová, Monča Morávková, Adélka Mrázová, Verunka Páralová, Deniska Plocková – 3. místo (postup na MČR).
Juniorky – Miniformace POM – Máca Bímová, Romča Dlasková, Sabča Hanzlová, Nikča Jedlinská, Anička Kopecká, Kačka Musilová – 1. místo (postup na MČR); Duo POM – Lucka a Natka Šrámovy – 3. místo (postup na MČR); Sólo POM – Kačka Musilová – 3. místo (postup na MČR); Duo BAT – Sabča Hanzlová, Anička Kopecká – 5. místo.
Seniorky – Duo BAT – Sandra Fialová, Denisa Kalousková – 4. místo.

Pohárky z Rychnova

Zisk dvou Rychnovských pohárků a hromada stříbrných míst – to byla bilance mažoretek Marlen ze soutěžního klání v Rychnově nad Kněžnou.
Kostelecká děvčata, která se proplétají nástrahami kvalifikačních kol Mistrovství České republiky, si odskočila na tradiční a pro ně obvykle úspěšnou nepostupovou soutěž O rychnovský pohárek.

Časy, kdy bývala jedinými mažoretkami v soutěži, jsou již dávno pryč. Konkurence v těchto kategoriích nabývá každým rokem na síle – soutěž v Rychnově nad Kněžnou má úroveň, a to i zásluhou kosteleckých mažoretek.
Absolutorium rozhodně zaslouží nejmenší mažoretky ze skupiny Marlen I (5 – 7 let), které získaly ve své kategorii dvě nejvyšší ocenění a první z pohárků v největší konkurenci sedmi skupin za skladbu s pompony (2.) a skladbu s hůlkou (1.).

Druhý pohárek si přivezly Marlen IV – juniorky za krásné předvedení skladby s hůlkou. A pak již se sypala další druhá místa – Marlen II (skladba Z pohádky do pohádky – pompony), Marlen III (skladba Beatlemánie – hůlka a Exploze – pompony) a Marlen IV (skladba Asterix a Obelix – pompony). ⋌(mk)