Pražský herec divadla Sklep, protagonista Šumné Orlice a průvodce českou moderní architekturou ze seriálu Šumná města jezdí na kole i do práce. Proto také podpořil letošní sedmý ročník kulturně společenského happeningu, jehož součástí byla konference o cykloturistice a přijel do Kostelce nad Orlicí jako cyklista.

„Na cestě z Prahy jsem však po dvaceti letech spadl z kola. Vjel jsem totiž do železničních kolejí. Vždy na to dávám pozor, ale tentokrát mne jedna žena vyvedla z míry. Jela přede mnou na kole a místo bot měla na noze lodičky s vysokými jehlami. Otočil jsem se za ní a bylo to,“ zavzpomínal na poslední kolizi David Vávra, který zná již osvědčenou cyklotrasu z Prahy až do Kostelce nad Orlicí.

„Dostat se sem je velice snadné. V podstatě totiž cestou potkáte jen dva kopce. Využil jsem cyklostezky, kterou mám rád, a to z Nymburka do Poděbrad, podél Labe. Potom dál až do Libice a napojil jsem se na cyklostezku z Pardubic do Sezemic s výhledem na Kunětickou horu. Takže šlo o kombinaci malých okresek s cyklostezkami,“ prozradil herec a architekt svou trasu.

Zatímco do Kostelce nad Orlicí se David Vávra vydal na silničním kole, v Praze jezdí především na horském. „Protože jsem přijel s rodinou, která kola nemá, teď budu chodit po hospůdkách a užívat si,“ uzavřel rozhovor pro Deník.