Pneuservisům začala sezona. Napadl první sníh a denně se objednávají desítky zákazníků, kteří chtějí zimní obutí.

V rychnovském pneuservisu na Pelclově nábřeží denně přezouvají kolem dvaceti automobilů a čekací doba od nahlášení je zde v současnosti týden. „Teď máme tolik objednávek, že další bereme až na příští týden na středu,“ uvedl včera spolumajitel zařízení Aleš Majšajdr, podle kterého jsou řidiči zodpovědní a většina z nich jezdí na vhodných pneumatikách. U Majšajdrů přezují za stejnou cenu i dovezené pneumatiky, nakoupené například přes internet. „Opakuje se to každým rokem, napadne první sníh a od rána až do večera se nezastavíme,“ bilancoval Aleš Majšajdr v krátké přestávce mezi přezouváním.

V dalším rychnovském pneuservisu v Jiráskově ulici přezují zimní pneumatiky na počkání. „Máme dvě stání, a tak nápor zákazníků zvládáme. Denně stihneme asi třicet automobilů. Začalo to od pondělka, kdy počet řidičů výrazně stoupl,“ komentoval situaci zaměstnanec Zdeněk Čepl. Pneumatiky řidičů, kteří sem přijedou, prý nejsou kolikrát ve vyhovujícím stavu a rok od roku se to horší. „Lidé prostě nemají peníze, a je to poznat i na obutí,“ míní Zdeněk Čepl.

Dvoudenní čekací lhůtu na přezutí zimních pneumatik má vamberský pneuservis. „Jak napadl sníh, začaly se hrnout zákazníci. Podobná situace se ale pravidelně opakuje, a tak nás to nepřekvapí,“ reagovala včera na dotaz spolumajitelka servisu Jitka Bartošová a upřesnila, že řidičům přezouvají jakékoliv pneumatiky. „Jen se nám občas stává, že si zákazníci přivezou nevhodné pneumatiky, které si nakoupili přes internet. Chtěli ušetřit, ale nevyplatilo se to,“ dodala.

Jaké máte zkušenosti s čekací dobou na přezutí pneumatik? Diskutujete právě zde