Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plná moc se může i náležitě zneužít

Skupina ČEZ se postupně také začala zabývat podomním prodejem. Tisková mluvčí ŠÁRKA BERÁNKOVÁ ale upozorňuje na to, že mají i spoustu poradců na zákaznických místech, kde může kdokoliv požádat o pomoc.

31.1.2014
SDÍLEJ:

Větrná energie.Foto: OÚ Proseč

Určití prodejci elektřiny navštěvují domácnosti a nabízejí klientům, aby přestoupili k jejich společnosti. Nabízí skupina ČEZ také takové služby?
Podomní prodej je fenomén, který se objevil spolu s otevřením trhu s energiemi. ČEZ dlouhou dobu vlastní podomní obchodníky neměl, ale poté, co jsme si vyzkoušeli na Slovensku, že lze takto zákazníky oslovovat a vyvarovat se nešvarů do té doby s takovýmto prodejem spojovaných, začali jsme jej používat také.

Často se stává, že se tyto firmy za Skupinu ČEZ vydávají, teprve až při podepsání smlouvy se ukáže, že jde o zcela jinou společnost. Jak tomu předejít?
Opravdu vydávání se za zástupce ČEZ je nejčastější nekalou praktikou, se kterou se zákazníci setkávají. Zástupci Skupiny ČEZ se vždy prokáží identifikační kartou, na požádání předloží ke kontrole občanku.

Byl zde také případ, že jedna žena přestoupila od skupiny ČEZ k novému dodavateli a v jednom měsíci pak zaplatila elektřinu oběma společnostem? Jak je vůbec možné,  že k takovému problému dojde?
Setkáváme se s tím, že nový dodavatel nezvládne vše zrealizovat ve stanovených termínech a zákazník nemá možnost pohlídat, jestli vše probíhá dle stanovených postupů. V poslední době se navíc množí případy, že je používána zákazníkova plná moc opakovaně a i proti vůli zákazníka, čímž pak dojde k problémům.

Autor: Stanislava Preclíková

31.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie.

Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie

Nové Město nad Metují - Lázně Bělohrad
8

Krajský přebor: Náchod uniká, přehrál i Vysokou

Jak vyzrát na zimní nemoci? Poradí přednáška

Dobruška - Přestože v minulých dnech vrcholilo babí léto a modrá obloha ani sluníčko nevěstily žádné zdravotní „katastrofy“, je dobré se řídit heslem, že štěstí přeje připraveným.

Zeman se stal zdelovským hrdinou

Zdelov - Magnetem desátého kola nejvyšší okresní fotbalové soutěže byl souboj nedávných účastníků I. B třídy, ve kterém Zdelov hostil Černíkovice.

Cestáři potěšili malšovické občany. Silnici otevřou o měsíc dřív

Hradec Králové - „Konečně tu bude zase klid,“ oddechla si Věra Broučková z malšovické ulice Gollova, když se dozvěděla, že oprava nedaleké ulice Úprkova skončí o měsíc dříve, než stanovoval původní harmonogram. Ten počítal s tím, že bude silnice uzavřena od začátku srpna do 27. listopadu.

Vítězná branka Týniště nakonec neplatila

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobruška přivezla všechny body ze hřiště poslední Bílé Třemešné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení