K odchytu psa byla do Potštejna přivolána rychnovská Městská policie. Zvíře bylo umístěno v útulku. O jeho osudu rozhodnou rodinní příslušníci.

Událost nám byla hlášena v devět hodin ráno. Majitel byl nalezen zakrvácený v oploceném výběhu a nejevil známky života. Do Potštejna byla přivolána i rychnovská Městká policie, která zvíře odchytila,“ komentoval sobotní výjezd sloužící operační důstojník rychnovského okresního ředitelství Policie ČR s tím, že lékařka na místě konstatovala smrt majitele psa, který zřejmě vykrvácel. Případ je však stále v šetření.
Podle velitele rychnovských strážníků Ladislava Chmelíka byl pes klidný, a tak ho nebylo třeba ani uspávat. „ Hlídka ho odchytila na tyč a převezla do lukavického útulku. O jeho osudu rozhodnou rodinní příslušníci,“ reagoval na dotaz.

V pátek večer byl Pepa u mě v dílně. Dali jsme si jedno pivčo a říkal, že jde domů. Je to šok, protože vlastně odešel ode mě a zemřel,“ povzdychl si soused a kamarád majitele psa, který rodinu dobře znal.

Říkal jsem, toho psa se zbav

Když se Petr Pivec v sobotu ráno dozvěděl, že jeho souseda a kamaráda, se kterým se znal již čtyřicet let, zabil jeho vlastní pes, byl v šoku.
„Víte, nejhorší na tom všem je, že Pepa byl ještě večer u mě, odešel a zemřel,“ stále se vracel k neštěstí Potštejňák, který bydlí v domku při průjezdové komunikaci v cetru obce, kde je v dobách věhlasné poutě nejvíce stánkařů…

Když se Petr Pivec v sobotu ráno dozvěděl, že jeho souseda a kamaráda, se kterým se znal již čtyřicet let, zabil jeho vlastní pes, byl v šoku.
„Víte, nejhorší na tom všem je, že Pepa byl ještě večer u mě, odešel a zemřel,“ stále se vracel k neštěstí Potštejňák, který bydlí v domku při průjezdové komunikaci v cetru obce, kde je v dobách věhlasné poutě nejvíce stánkařů.
„Přišel ke mně do dílny, dali jsme si jedno pivo a pak šel domů. Byl úplně v pohodě. Říkal, za týden mi přijede manželka z Francie, protože byl dva měsíce slaměný vdovec. A ráno v kiosku jsem se dozvěděl tu hroznou zprávu,“ vzpomíná Petr Pivec, který seděl celý den na lavičce u cukrárny, zdrceně stále hleděl na místo události a přemýšlel.
„Měl pitbulla a to byl pěknej hajzlík. Já jsem již minulý týden Pepovi říkal, prosím tě, zbav se ho, ten je již nebezpečný. Škola a školka vedle, nech ho zabít. A on nakonec zabil jeho. Pes mu překousal obě ruce a nechal ho vykrvácet, a to je prostě hrozný,“ míní Pivec, podle kterého však každé bojové plemeno nemusí být zlé.
„Zrovna nedávno zde byl známý z Chvaletic s podobným plemenem a psa zajímala jen má zmrzlina,“ dodal..