Na pondělním veřejném zasedání, které skončilo až před půlnocí, získali zastupitele na svou stranu. Právní zástupce Miloš Tuzar byl pověřen starostkou města Ivanou Červinkovou, aby vypověděl nájemní smlouvu firmě Šumbor, která měla provozovat drtičku odpadu.

„Zastupitelé pověřili radu a rada nakonec mne, abych provedla zmíněné kroky, které jsem ráno prodiskutovala s právníkem. Když vše bez problémů projde, lze v tuto chvíli říci, že recyklační středisko v lese je již minulostí,“ komentovala prodloužené jednání starostka.

Rozhodnutí zastupitelů ovlivnily argumenty občanů. Ti přišli například na to, že firma řádně neplatila nájemné z prostoru.

Navíc jednatel společnosti Městské lesy Kostelec n. O. Jan Havránek uvedl, že zmíněný prostor musí zalesnit. „Dnes jsme již začali, protože vypršel termín druhé dvouleté výjimky. Jestliže vykácíte les a ten není vyjmut z fondu, musí být do dvou let zalesněn. My máme termín do konce dubna,“ upřesnil.

Zástupce firmy Šumbor Kostelec nad Orlicí Luděk Šitina z Hradce Králové o vypovězení smlouvy od města ještě včera dopoledne nevěděl. Poprvé se to dozvěděl od Deníku. „Potom, co jsem včera viděl na zasedání jsem nakonec rád. Nepůjdu proti lidem, aby mi ještě škodili a dělali problémy. Veřejnost vůbec nepochopila smysl střediska a doba je jednou donutí podobný záměr realizovat,“ reagoval na dotaz Šitina, který již nemá zájem o spolupráci s městem.

Miloš Tuzar včera Deníku potvrdil, že výpověď bude podána kvůli hrubému porušení smlouvy spočívající v neplacení nájemného.