Místní podepisovali petici na podporu stavby dalšího marketu ve městě. Jak jsme informovali již v minulých dnech, podle místních je tu jeden market nedostačující. Do Dobrušky totiž jezdí nakupovat i lidé z hor a okolí.

Po sečtení se ukázalo, že petici podepsalo téměř tři a půl tisíce lidí. O tom, zda market ve městě vznikne, zatím není rozhodnuto.

Místní mají o stavbu marketu ve městě opravdu velký zájem, to potvrdila i petice. Jak už jsme v předešlých dnech v Deníku informovali, město v současné době jedná se společností Lidl, o tom, zda v Dobrušce supermarket vznikne, ale zatím není jasno.
Místní obyvatelé ale chtěli dát najevo, že o tuto stavbu rozhodně stojí, což ukázal i počet podpisů. Petici na podporu stavby marketu ve městě totiž podepsalo 3440 lidí.
Podle iniciátorů petice se ale nejednalo pouze o místní, petici přijeli podepsat také lidé z blízkého okolí, ale i přespolní, kteří jezdí do Orlických hor na chaty či chalupy.

I když samotná petice na podporu stavby dalšího marketu v Dobrušce výsledné rozhodnutí zřejmě nezmění, je dobře, že se chtějí místní vyjádřit, to potvrdilo i vedení města. „Je dobře, že místní obyvatelé dávají sami najevo, co chtějí změnit," prozradil před několika dny Deníku místostarosta Dobrušky Petr Sadovský.