Dětem se polovinu času věnovaly paní učitelky ve druhém patře. Předškoláci skládali zeleninovo-ovocné puzzle, vybírali zeleninu do polévky i na salát nebo si malovali hrníček z pohádky „Hrnečku vař".

Rodiče se mezitím dozvěděli, jak naše jídelna funguje a na co všechno se mohou malí strávníci těšit. Poté už hladové děti společně s rodiči hodovaly u jídelních stolů. Dobrot páni kuchaři i kuchařky navařili spoustu.

Vybrat si mohl ten, kdo rád klasiku, sladké, ale i ten, co dává přednost zdravé stravě. V nabídce byl například mexický guláš s hráškovou rýží, vepřová pečeně se špenátem a bramborovými špalíčky, oblíbená krupicová kaše, cizrna s rajčaty a toustem, škubánky s ovocným přelivem a tvarohem, kuskus s krabími tyčinkami nebo spoustu druhů salátů.

Patrná byla spokojenost na tvářích dětí i rodičů a co více si může mistr kuchařského umění vlastně přát. S plnými bříšky a úsměvy na rtech odcházeli domů malí i ti velcí.
Rádi bychom touto cestou poděkovali všem zaměstnancům naší jídelny a to ne pouze za dnešní den. Vážíme si vaší každodenní práce a jsme moc rádi, že vás máme.
Příště se můžete těšit na společné tvoření v keramické dílně, opět na pavilonu Základní školy Rychnov nad Kněžnou Masarykova (vedle zimního stadionu).