Už v úterý 7. května se v klubové společenské místnosti koná zajímavá beseda se zástupci Hasičského záchranného sboru Rychnov nad Kněžnou - hlavním vyšetřovatelem Jiřím Václavíkem a Michalem Fryčem. Jejím námětem bude Bezpečný dům.

Senioři se spolu s odborníky pomyslně projdou rodinným domem a přitom dostanou upozornění na nejčastější nedostatky, které se mohou v jednotlivých místnostech objevovat. Samozřejmě nemůže chybět prevence, tedy rady, jak nejlépe předcházet potencionálním problémům. Přednášku doplní ukázky důsledků skutečných požárů.

V plném proudu jsou zároveň přípravy tradičního májového setkání všech členů klubu seniorů a pozvaných hostů v kosteleckém klubu Rabštejn. Komponovaný program zpestří vystoupení dvaceti dětí z Mateřské školy Mánesova, které se určitě se svými učitelkami postarají o sváteční náladu „pohodářů“.

Do 14. května se členové klubu také mohou přihlásit na další zájezd, tentokrát do Jeseníků. Proběhne 6. Června a jako vždy se očekává velký zájem, neboť po informacích a formulářích přihlášek, které byly v klubu k dispozici 30. dubna, se doslova zaprášilo.