Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pěší zónu v Rychnově v létě obsadí dělníci

Rychnov nad Kněžnou - Změny, které město dlouhodobě chystá na pěší zóně, budou mít brzy jasné obrysy. O letních prázdninách totiž odstartuje první etapa rekonstrukce Havlíčkovy ulice. Ta vyjde na více než 22 milionů korun.

19.6.2015
SDÍLEJ:

Pěší zóna v rychnovské Havlíčkově uliciFoto: Kamila Císařová

Při rekonstrukci pěší zóny bude radnice vycházet také z vítězného projektu studentské soutěže, v níž se na prvním místě umístil Václav Novák z Kvasin.

„Projektant vycházel nejen z architektonického návrhu Václava Nováka, ale také ze studie, která byla na městě vypracována již v dřívější době. Z těchto podkladů pak použil prvky, které je možné na místě realizovat a vytvořil z nich jednu verzi, podle které se ulice zrekonstruuje," prozradila k návrhu místostarostka Rychnova Jana Drejslová.

Na Havlíčkově ulici budou pracovat dělníci o letních prázdninách, kdy se v této lokalitě pohybuje méně lidí. S první etapou začnou hned prvním dnem prázdnin.

„Přípravné práce odstartují prvního července. Rekonstrukce se ale plně začne realizovat od 12. července. Bude se jednat o první etapu, která začne napojením na cestu od náměstí a bude pokračovat až po schody u zdejší masny," prozradil Milan Bělka, vedoucí odboru správy nemovitostí v Rychnově nad Kněžnou.

Celková rekonstrukce Havlíčkovy ulice vyjde na více než 22 milionů korun.

Kromě nového povrchu z žuly, budou během první etapy opraveny také schody, přibude zde nové osvětlení. Samozřejmě radnice neopomněla ani na zeleň, která by měla okolí zkrášlit. A na odpočinek zde budou moci lidé využít nově nainstalované lavičky.

Rekonstrukce Havlíčkovy ulice se bude realizovat během tří etap. První, která odstartuje prvního července, by měla být hotová posledního srpna. Změny na pěší zóně budou pracovníci realizovat právě o letních prázdninách.

„Druhá etapa je naplánovaná na příští rok, opět na červenec a srpen. S poslední etapou se pak počítá v roce 2017," vysvětluje další průběh prací na pěší zóně Milan Bělka, vedoucí rychnovské správy nemovitostí.

Vzhledem k tomu, že v Havlíčkově ulici se nachází spousta obchodů, mají z plánované stavební akce velké obavy především místní obchodníci. Ti se s vedením města domlouvali již dříve na vzhledu a funkčnosti ulice. Radnice tak přihlédla k jejich připomínkám. „Všechny místní obchodníky jsme pozvali na jednání a případné problémy se s nimi projednávaly, aby byli obeznámeni ještě před samotnou realizací," dodává dále místostarostka Rychnova Jana Drejslová.

Majitelé obchodů doufají, že rekonstrukce proběhne co nejrychleji a bez větších komplikací, a že bude provedena kvalitně ke spokojenosti všech návštěvníků Havlíčkovy ulice.

Vedení města se bude snažit během stavebních prací vyjít obchodníkům vstříc. Nakupující by se tak měli do prodejen bezpečně dostat. I první část oprav ulice bude probíhat na etapy, aby vždy byla alespoň část průchodná.

Pokud nenastanou během zvelebení Havlíčkovy ulice žádné komplikace, mělo by být vše hotové během dvou měsíců. Po letošní rekonstrukci přijde v příštím roce na řadu druhá etapa, v které se dělníci zaměří především na prostranství před obchodem Elmax. V roce 2017 by měla být opravena zbylá část, tedy poslední etapa. Pěší zóna na Havlíčkově ulici pak bude zcela v novém hávu.

Autor: Stanislava Preclíková

19.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe.

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Ilustrační foto.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Pryč s billboardy? Před volbami zákaz (ne)vadí

Hradec Králové - Na jedné straně se z billboardu usmívá Petr Robejšek s Danielou Luskovou (Realisté), kterým z druhé strany „kryje“ záda Tomio Okamura (SPD). Jen o kus dál na stejné cestě, na silnici první třídy z Hradce Králové do Pardubic, láká řidiče k volbám předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V jiných časech by se nad tím člověk nepozastavil.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Naši prvňáci: ZŠ Rokytnice v Orlických horách

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Deváté kolo podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku vyhrál Jan Koblic

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Jan Koblic z Vamberka (RK0039), který stejně jako Zdeňka Procházková a Vladimír Beran získal šestnáct bodů a upevnil si průběžné vedení. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení