Ve středu 25. dubna se v jejím areálu v ulici Na Příčnici uskutečnila malá slavnost. Vedoucí Táňa Klimešová převzala z rukou starosty Petra Lžíčaře klíčky od nového automobilu Dacia Logan MCV. Město Dobruška, které je zřizovatelem organizační složky Pečovatelská služba, jej pořídilo s využitím dotačního programu Ministerstva práce a sociálních věcí.

„Doposud jsme disponovali pouze jedním užitkovým vozem Fiat Doblo, který byl nadměrně vytížený. Jeho prostřednictvím jsme zajišťovali úkony v terénu a doprovody klientů. Problémy vznikaly v době od deseti do třinácti hodin, kdy vůz rozvážel obědy. V tomto čase jsme bohužel nedokázali poskytnout další služby a museli je odkládat na pozdější dobu,“ vysvětluje Táňa Klimešová. Parametry nové dacie umožňují snadnější nástup do vozidla i výstup. Do velkého zavazadlového prostoru se například pohodlně vejde invalidní vozík.

„Jsem rád, že doprovodům klientů k lékaři, na úřady, do banky nebo třeba do míst konání kulturních akcí už nic nebrání. Zakoupením nového vozu jsme zkvalitnili péči o méně soběstačné a nejstarší spoluobčany nejen v našem městě ale i ve spádových obcích Dobrušky,“ uvedl starosta Petr Lžíčař. Zásluhou pořízení druhého automobilu lze předpokládat, že se zvýší objem pečovatelských úkonů. Zároveň bude možné pokrýt potřeby většího množství klientů na území Dobrušky, kteří si budou moci volit potřebné termíny podle svých představ. Nákup nového vozu kvitoval i poslanec Petr Sadovský. Nová dacia přišla město na více než 200 tisíc korun, přičemž dotace činí přes 150 tisíc.

Nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Ilustrační fotografie.
Nemocnici nefungují internetové stránky