Parní vlak v čele s lokomotivou řady 464 pojede z královéhradeckého hlavního nádraží do Rychnova hned dvakrát, a to v 7.30 a v 11.30 hodin. Z Rychnova zpět do Hradce Králové pojede vlak v 9.25 a 17.25 hodin.

Kromě toho je připravena vyhlídková jízda z Rychnova přes Častolovice a Kostelec nad Orlicí do Vamberka a zpět. Tento vlak bude odjíždět z Rychnova nad Kněžnou ve 13.20. Jízdenka z Hradce Králové do Rychnova a zpět bude stát osmdesát korun, děti pak zaplatí polovinu. Za svezení z Rychnova do Vamberka a zpět zaplatí dospělí cestující čtyřicet korun a děti „dvacku".

Na nádraží v Rychnově mohou zájemci navštívit Kinematovlak, ve kterém se budou promítat soutěžní snímky  tradičního festivalu amatérských filmů Rychnovská osmička. Ta se koná od pátku do neděle v Pelclově divadle.

Připravena je také prohlídka salonního vozu „Dubček", soutěže pro děti, Vláček-Hráček, kvíz pro dospělé účastníky, hudební vystoupení dvou skupin, prohlídka dieselové lokomotivy, možnost fotografování parní lokomotivy s historickou soupravou. Pro nejmenší účastníky bude připravený historický kolotoč a střelba z kuší a luků. Zájemci mohou navštívit i velkou Mezinárodní výstavu železničních modelářů v blízkém Kostelci .

Jízdy parních vlaků a jejich zastávky se uskuteční v krásném prostředí Podorlicka. Vlaky projíždí hned dvěma zámeckými zahradami. Cestující s železničními jízdenkami dostanou slevu na vstupném do zámků v Častolovicích, zámecké galerie a nového zámku v Kostelci, v Doudlebách a Rychnově, slevu lze využít i při návštěvě Muzea hraček v budově radnice. Ve všech těchto městech parní vlaky samozřejmě zastaví.

Více informací a program Rychnovské osmičky přineseme v zítřejším vydání Rychnovského deníku.