O zaplněném parkovišti informovala v sobotu na sociální síti X policie. Šerlišské horské sedlo je vyhledávaným místem nástupu na hřebenové turistické trasy. Na hřebenech Orlických hor nyní leží zhruba 20 centimetrů sněhu.

„Žádáme řidiče, aby respektovali dopravní značení a pokyny policistů a neparkovali na hlavní silnici číslo 311, která musí zůstat průjezdná. Parkoviště se zaplnilo okolo 10 hodin,“ řekla dopoledne ČTK mluvčí krajské policie Magdaléna Vlčková.

Zima 1929. Obrovská závěj mezi koloniálem Michel a budovou nové školy v Deštném v Orlických horách.
Do školy sněhovým tunelem? I takové bývaly zimy v Deštném v Orlických horách

Ve střediscích Krkonoš a Orlických hor v Královéhradeckém kraji problémy s dopravou v sobotu dopoledne podle ní nebyly.

Parkoviště v horském sedle mezi Šerlichem a Velkou Deštnou ve výšce 990 metrů nad mořem má nedostatečnou kapacitu. Když se zaplní, řidiči se pokoušejí zaparkovat, kde nemají, podél tranzitní silnice, což může blokovat průjezd autobusů, vozidel silničářů, ale i složek integrovaného záchranného systému.

Cesta autobusu po opravené silnici na Šerlich.
Autobusem do hor. Zimní střediska v Orlických horách propojí více přímých spojů

Na Šerlich kromě masy běžkařů a pěších turistů vyrážejí v posledních letech stále častěji i sjezdaři, kteří z šerlišského sedla míří ke sjezdovkám v nedalekém polském středisku Zieleniec. Policie radí, aby lidé, kteří míří o víkendech autem na hřebeny v okolí Šerlichu, nechali vozidlo zaparkované v Deštném a odtud využili kyvadlovou autobusovou dopravu.

Na horách v Královéhradeckém kraji se tento týden po návratu mrazivého počasí opět zlepšily podmínky pro lyžování, lyžařská střediska rozšířila provoz. Zlepšily se i podmínky pro běžkové lyžování na hřebenech hor.

Nepřehlédněte: Chystáte se do víru tance? Šaty a oblek pořídíte i na tržnici v Kudowě Zdrój

Zdroj: Deník/ Regina Hellová