„Momentálně využíváme postřik, výměna určitých částí krovu přijde na řadu," prozradil vedoucí odboru správy majetku města Zdeněk Hejna.
O tom, že je v dřevěných částech budovy „zabydlený" parazit, se vědělo už koncem podzimu.

Bojovat s ním však nebylo možné. „Postřiky a nátěry, které by parazita zahubily, se mohou aplikovat až v momentě, kdy budou teploty stabilní," vysvětlil již dříve Zdeněk Hejna.

Podle vedoucího odboru správy majetku týnišťského městského úřadu Zdeňka Hejny se dalo s mírnými komplikacemi počítat.
„Jedná se o velmi starou budovu, která je v podstatě poskládaná ze čtyř částí. Každá z nich vznikla v jiném období. Nikdo dopředu nedokáže odhadnout, co se při rekonstrukci takového objektu může přihodit," poznamenává.

I proto se podle jeho slov zanedlouho bude projednávat dodatek, který by měl posvětit prodloužení prací.
„Firma žádá o dva měsíce navíc. Je to například kvůli tomu, že základy jsou v horším stavu, než se původně předpokládalo a statik nám doporučil je zpevnit," popisuje Zdeněk Hejna, podle kterého je případné dvouměsíční prodloužení prací v normě.
Rekonstrukce byla podle vedení města nezbytná.

Jednapadesátimilionová investice však v Týništi na čas zastaví jiné projekty.
Což bylo předmětem několika nesouhlasných reakcí. Častým argumentem odpůrců opravy je skutečnost, že Týniště bude rekonstrukci platit z vlastní kapsy a ani nezískalo žádnou dotaci.
Podle starosty Jaroslava Matičky nebylo odkud. Pokud by ji prý dostat mohli, ale nepovedlo by se to, bral by situaci jako selhání. „Pak by byly na místě výtky. Takhle se to však neodehrálo," vysvětlil již dříve .