Klášterní areál už měsíc obyvatelům Opočna nabízí venkovní zázemí své zahrady. Slavnostní otevření zelené oázy uprostřed města se konalo 21. května. O tom, co s prostory bývalého kapucínského kláštera dál, rozhodnou i občané. O svá přání a vize se mohou lidé podělit v úterý od 15 hodin v klášterní zahradě, kde začne veřejná diskuze. Následně se zájemci přesunou do Kodymova národního domu, kde příchozí čeká první videoprohlídka budovy kláštera, která poskytne lepší představu o rozvržení a aktuálním stavu budovy. Z důvodu bezpečnosti totiž zatím není možné veřejnost vpustit dovnitř.

„Chybí vám v Opočně kino, wellness či kavárna? Přijďte se s námi podělit o vaše nápady na nové využití kláštera v Opočně, kterými bychom se mohli inspirovat při hledání jeho nové náplně. Rádi si vyslechneme názory široké veřejnosti a pobavíme se o potřebách místních institucí a spolků, které by bylo možné naplnit v prostorách kláštera,“ vyzývají zástupci projektu Komunitní zahrada kapucínského kláštera v Opočně na facebooku.

Veřejná diskuze k novému využití kláštera je součástí projektu Komunitní zahrada kapucínského kláštera v Opočně, jehož cílem je oživení a zpřístupnění klášterní zahrady. Za projektem stojí Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu Královéhradeckého kraje.

Prostory nově upravené klášterní zahrady v Opočně se otevřely veřejnosti v neděli 21. května:

Odhalí klášter v Opočně další tajemství? Pod studnou rajské zahrady vedou chodby